50 داعشی تحویل داده شد

دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد، نیروهای سوریه دموکراتیک (قسد) ۵۰ تن از عناصر گروه تروریستی داعش دارای تابعیت عراق را که در یکی از زندان‌های واقع در شمال شرق سوریه بازداشت بودند را از طریق گذرگاه مرزی "الولید" به اداره اطلاعات و مبارزه با تروریسم نینوا تحویل داده‌اند.

50 داعشی تحویل داده شد
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد، نیروهای سوریه دموکراتیک (قسد) ۵۰ تن از عناصر گروه تروریستی داعش دارای تابعیت عراق را که در یکی از زندان‌های واقع در شمال شرق سوریه بازداشت بودند را از طریق گذرگاه مرزی "الولید" به اداره اطلاعات و مبارزه با تروریسم نینوا تحویل داده‌اند.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه در ۱۲ اوت گذشته اعلام کرده بود که ۱۵۰ خانواده از پناهجویان عراقی اردوگاه "الهول" واقع در حومه جنوب شرقی الحسکه  به کشورشان منتقل شدند.

اعضای این خانواده‌های عراقی ساکن اردوگاه الهول واقع در حومه الحسکه با هماهنگی دولت بغداد و دولت خودمختار کُردها به سمت کشورشان حرکت کردند.

پیشتر، قاسم الاعرجی، مشاور امنیت ملی عراق از سایر کشورها خواست تا اتباع خود را از این اردوگاه خارج کنند تا کانون نشر و توسعه حقد و کینه، افراط گرایی، نفرت و جنایت نابود شود.

اردوگاه الهول در مسافت حدود ۱۰ کیلومتری مرزهای عراق واقع شده است.

اردوگاه "الهول" واقع در استان الحسکه در شمال شرقی سوریه که بیش از ۵۷ هزار تن را در خود جای داده و بیشتر آنها از اعضای خانواده گروه تروریستی داعش هستند، گاهی اوقات تحولات امنیتی از جمله فرار، حمله به نگهبانان و یا نیروهای عملیات‌های بشردوستانه و یا قتل رخ می‌دهد.

سازمان ملل و دیگر نهادهای بین‌المللی نسبت به وضعیت فاجعه‌بار اردوگاه الهول هشدار می‌دهند./ ایسنا

ت ت
کدخبر: 119773 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها
  • بورس تهران امروز در آخرین روز کاری هفته، باز هم در جهت صعود اما با شتاب کمتری گام برداشت. شاخص کل بورس تهران موفق شد…