نخست وزیر ارمنستان به دبیرکل اتحادیه اروپا چه گفت؟

نخست وزیر ارمنستان در حاشیه هفتاد و هفتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک با «ینس استولتنبرگ» دبیرکل ناتو دیدار کرد.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، نیکول پاشینیان، نخست وزیر ارمنستان در حاشیه هفتاد و هفتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک با «ینس استولتنبرگ» دبیرکل ناتو دیدار کرد.

به گزارش خبرگزاری «آرکا» پاشینیان با اشاره به دور تازه درگیری جمهوری آذربایجان با ارمنستان، بر اهمیت واکنش کافی جامعه جهانی برای محکومیت اقدامات جمهوری آذربایجان و خروج فوری نیروهای باکو از خاک ارمنستان تاکید کرد.

دبیرکل ناتو نیز خاطرنشان کرد که به شدت نگران حوادث در مرز ارمنستان وجمهوری  آذربایجان است. استولتنبرگ بر لزوم حل مشکلات منطقه‌ای از طریق مذاکره و تلاش‌های مستمر  تاکید کرد.

پاشینیان همچنین  با «آنتونی بلینکن» وزیر امور خارجه آمریکا در شهر نیویورک دیدار کرد.  به گزارش خبرگزاری «آرمنا پرس» نخست وزیر ارمنستان از تلاش‌های بلینکن برای حمایت از روند مذاکرات و گفتگو بسیار قدردانی کرد.

آنتونی بلینکن در این ملاقات بر تمایل ایالات متحده برای ادامه تلاش‌های خود در راستای مذاکرات و روند صلح و بر ضرورت حل و فصل جامع و طولانی مدت مناقشه قره باغ کوهستانی تاکید کرد.

نخست وزیر ارمنستان هشدار داده که خطر حملات جدید از سوی جمهوری آذربایجان همچنان بسیار بالاست.وی  گفت: «راه حل دیپلماتیک با جمهوری آذربایجان برای ما در اولویت قرار داشته و جضور جامعه بین‌الملل در آن نیز بسیار مهم است».

دور تازه درگیری بین ایروان و باکو دو روز طول کشید. وزارت دفاع جمهوری آذربایجان اعلام کرد که ارتش این کشور طی درگیری‌های ۱۲ تا ۱۴ سپتامبر (۲۱ تا ۲۳ شهریور) با ارمنستان، ۷۹ کشته و ۲۸۲ مجروح داده است.

نخست‌وزیر ارمنستان نیز گفته است که دستکم ۱۳۵ نظامی ارمنستانی در درگیری‌های مرزی با جمهوری آذربایجان کشته شده‌اند./ فارس

ت ت
کدخبر: 111282 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها