صدور کارت شناسایی برای افراد ساکن در مناطق آشوب‌زده| گروه ترویستی خبر داد

وزارت امور داخلی هیئت تحریر الشام در بیانیه‌ای اعلام کرد که این هیئت رسیدگی به درخواست‌های ساکنان مناطق شمال غرب سوریه برای اخذ کارت شناسایی را در ۱۰ مرکز واقع در شهر ادلب، شهرک سرمدا، شهر حارم، شهر کفر تخاریم و شهرک الدانا در شمال استان ادلب آغاز کرد.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، وزارت امور داخلی هیئت تحریر الشام در بیانیه‌ای اعلام کرد که این هیئت رسیدگی به درخواست‌های ساکنان مناطق شمال غرب سوریه برای اخذ کارت شناسایی را در ۱۰ مرکز واقع در شهر ادلب، شهرک سرمدا، شهر حارم، شهر کفر تخاریم و شهرک الدانا در شمال استان ادلب آغاز کرد.

همچنین این وزارتخانه اعلام کرد، تمامی افراد بالای ۱۴ سال باید برای دریافت کارت شناسایی از مرکز ثبت احوال اقدام کنند.

یک منبع محلی نزدیک به تحریر الشام گفت: صدور کارت‌های شناسایی در منطقه‌ای ناامن که در آن جنایات مختلفی رخ می‌دهد، یک ضرورت کیفری است و دستکم در شرایط فعلی این موضوع ابعاد سیاسی ندارد.

این منبع افزود: صدور کارت‌های شناسایی برای ساکنان شمال غرب سوریه یک ضرورت است، یک نسل کامل در این مناطق بدون کارت شناسایی بوده و بسیاری از آوارگان در این مناطق کارت‌های شناسایی خود را گم کرده‌اند.

در مناطق تحت إشغال تحریر الشام حدود چهار میلیون آواره و مهاجر از استان‌های مختلف سوریه وجود دارند که در شرایط بسیار سختی زندگی می‌کنند.

محمد سالم، مدیر بخش تحلیل سیاسی مرکز گفتگوی سوریه به العربی الجدید گفت: تحریر الشام در هر فرصتی تلاش می‌کند ثابت کند که طرفی دارای قدرت حکمرانی و قادر به کنترل منطقه است، گرچه صدور کارت‌های شناسایی دارای ضرورت اداری و حاکمیتی است اما قطعا چنین اقدامی دارای پیام‌های سیاسی برای تمامی بازیگران سیاسی سوریه است./ ایسنا

ت ت
کدخبر: 111055 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها