پوتین در روسیه نسل‌کشی می‌کند؟| انگلیس مدعی شد

وزیر دفاع انگلیس با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: «اظهارات ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه درخصوص "بسیج نسبی" نیروها در کشورش بدین معناست که این رئیس‌جمهور به وعده‌هایش عمل نکرده است.»

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، بن والاس، وزیر دفاع انگلیس با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: «اظهارات ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه درخصوص "بسیج نسبی" نیروها در کشورش بدین معناست که این رئیس‌جمهور به وعده‌هایش عمل نکرده است.»

در ادامه این بیانیه آمده است: «پوتین با الحاق غیرقانونی بخش‌هایی از اوکراین به روسیه نشان می‌دهد که خود پذیرفته حمله مسکو به کی‌یف در حال شکست است. رئیس‌جمهوری روسیه و وزیر دفاعش ده‌ها هزار تن از شهروندان خود را به کام مرگ کشانده‌اند.»

وزیر دفاع انگلیس در پایان این بیانیه مدعی شد: «هیچ تهدید و پروپاگاندایی نمی‌تواند این حقیقت را کتمان کند که اوکراین در حال پیروزی این جنگ است. جامعه جهانی متحد و روسیه به یک "مطرود جهانی" بدل می‌شود.»

ولادیمیر پوتین در صحبت‌هایش گفته بود: ارتش ما به عنوان خط مقدم نظامی بیش از ۱۰۰۰ کیلومتر در مقابل کل عملیات نظامی غرب عمل می‌کند. ما برای دفاع از سرزمین خود از بسیج نسبی حمایت می‌کنیم. تاکیدم بر بسیج نسبی است چون فقط برای کسانی است که نیروی ذخیره هستند و به خدمت فراخوانده می‌شوند. این حکم امضا شده است./ ایسنا

ت ت
کدخبر: 111052 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها