در بلژیک؛

قاضی‌ها زندانی می‌شوند

وزیر دادگستری بلژیک اعلام کرد ۵۵ قاضی داوطلب به مدت ۲۴ ساعت در زندانی در منطقه بروکسل محبوس شدند تا زندگی زندانیان را تجربه کنند.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، وزیر دادگستری بلژیک اعلام کرد ۵۵ قاضی داوطلب به مدت ۲۴ ساعت در زندانی در منطقه بروکسل محبوس شدند تا زندگی زندانیان را تجربه کنند.

به نوشته خبرگزاری فرانسه، این قضات ساعت ۹ صبح یکشنبه به زندان جدید "هارن" که حدود ۱۲۰۰ نفر ظرفیت دارد و قرار است ۸ آبان بازشود، وارد شدند.

سخنگوی زندان گفت تا پایان عملیات برنامه ریزی شده با قضات به عنوان بازداشت شدگان واقعی رفتار خواهد شد.

وزیر فدرال در بیانیه مطبوعاتی اظهار داشت: "قضات آشکارا می دانند که کارها در زندان چگونه انجام می شود اما تجربه آن، فرصت منحصر به فردی به آنها می دهد و می تواند به آنها کمک کند تا با آگاهی کامل از حقایق احکام را صادر کنند".

این مقام افزود: "این عملیات همچنین به کارکنان زندان اجازه می دهد تا برای افتتاح آینده این نوع جدید از تاسیسات "با واحدهای مسکونی کوچک و توسعه یک رویکرد مدرن" آماده شوند.

قضات داوطلب شرکت کننده از جمله قضات جنایی، قضات تحقیق، دادستان باید از دستورات کارکنان زندان پیروی کنند.

آنها نمی توانند از تلفن همراه استفاده کنند اما می توانند مانند زندانیان واقعی ملاقات های خانوادگی داشته باشند.

قضات طبق برنامه عادی روزانه زندانیان همان وعده های غذایی را می خورند و فعالیت های اجباری یکسانی دارند. 

آنها در آشپزخانه و خشکشویی کار می کنند و در ساعت ۲۲.۰۰ چراغ ها خاموش می شوند. 

اگر قضات برای تحمل این اقامت در زندان مشکلی داشته باشند یا به هر دلیل دیگر، این امکان را دارند که آزمایش را در هر شرایطی قطع کنند.

مدیرکل زندان های بلژیک توضیح داد: "این اقامت به قضات دادگاه که افراد را به زندان محکوم می کنند فرصت می دهد تا معنای محرومیت از آزادی را تجربه کنند".

ت ت
کدخبر: 110854 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها