رئیس جمهور ترکیه، اسرائیل را غافلگیر کرد

در ادامه عادی‌سازی روابط آنکارا با رژیم موقت صهیونیستی، «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه از تصمیم خود برای سفر به فلسطین اشغالی خبر داد.

بیشتر بخوانید:

به گزارش مُنیبان، در ادامه عادی‌سازی روابط آنکارا با رژیم موقت صهیونیستی، «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه از تصمیم خود برای سفر به فلسطین اشغالی خبر داد.

اردوغان شامگاه دوشنبه طی نشستی با سران یک گروه یهودی در نیویورک، گفت که از چند وقت پیش سفری را به فلسطین اشغالی با هدف دیدار با مقامات صهیونیست برنامه‌ریزی کرده است.

به نوشته خبرگزاری «جوئیش تلگرافیک»، وی در دیدار با سران «سازمان یهودیان آمریکا» مدعی شد که صهیونیست‌ستیزی، «جنایتی علیه بشریت» است که باید هرچه سریعتر متوقف شده و پایان یابد.

طبق این گزارش، البته رئیس جمهور ترکیه دقیقا مشخص نکرد که چه زمانی به فلسطین اشغالی سفر خواهد کرد.

پیش از این نیز دفتر نخست وزیری رژیم کودک‌کُش صهیونیستی خبر داده بود که «یائیر لاپید» نخست وزیر این رژیم هفته جاری با اردوغان در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل دیدار خواهد کرد. (جزئیات بیشتر)

در تاریخ ۱۷ آگوست (۲۶ مرداد) ترکیه و رژیم صهیونیستی عادی‌سازی کامل روابط خود را اعلام کردند. رجب طیب اردوغان و یائیر لاپیدی که به صورت تلفنی با یکدیگر گفت‌وگو می‌کردند، از تصمیم‌شان مبنی بر بازگشت سُفرای دو طرف خبر دادند.

چند روز پیش نیز  کابینه رژیم صهیونیستی از تصویب توافق‌نامه‌ای برای ایجاد ارتباطات هوایی با ترکیه خبر داد که به موجب آن به شرکت‌های هوایی اسرائیلی اجازه می دهد تا به استانبول و دیگر شهرهای ترکیه پرواز داشته باشند و از این شهرها به مناطق دیگر پرواز کنند.

پس از این تصمیم شرکت‌های هواپیمایی اسرائیل پس از ۱۲ سال به فرودگاه‌های ترکیه پرواز خواهند داشت و این پروازها رفت و برگشتی خواهد بود./ فارس

ت ت
کدخبر: 110726 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها
  • رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در گفت‌وگو با نشریه پولیتیکو تاکید کرد: ما بسیار به دموکراسی در اوکراین متعهدیم. بیایید این…