کرملین عدم دعوت از پوتین در مراسم تشییع ملکه را "غیر اخلاقی" خواند

کرملین دعوت نشدن هیچ یک از مقامات روسی به مراسم تشییع جنازه ملکه الیزابت را «غیراخلاقی» خواند.

بیشتر بخوانید:

به گزارش مُنیبان؛ به نقل از دیلی میل، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه گفت که مسکو با وجود بی‌اعتنایی، همچنان همدردی خود را با مردم بریتانیا ابراز می‌کند.

زاخارووا در بیانیه‌ای که در خبرگزاری تاس منتشر شد، گفت: وزارت خارجه انگلیس سفارت روسیه در لندن را از تصمیم خود مبنی بر خودداری از دعوت روسیه از جمله مقامات ارشد سفارت برای شرکت در مراسم عزاداری در پی مرگ ملکه الیزابت دوم مطلع کرد.

وی ادامه داد: ما معتقدیم که تلاش انگلیس برای سوء استفاده از یک فاجعه ملی که قلب میلیون ها نفر در سراسر جهان را تحت تاثیر قرار داده است تا با ما در ایام سوگواری تسویه حساب کند، عمیقا غیر اخلاقی است.

به گفته او، لندن برای توضیح این اقدام خود به عملیات نظامی ویژه روسیه در اوکراین اشاره کرد که «بخصوص بدبینانه» بود، زیرا شاهزاده الیزابت آن زمان در طول جنگ جهانی دوم در حالی که ارتش بریتانیا «علیه نازی‌ها و همکاران اوکراینی آنها می‌جنگید» به خدمات کمکی پیوست. و اکنون، نخبگان بریتانیایی در کنار آنها هستند. با این حال، مسکو همچنان به گرامیداشت یاد و خاطره همه جانبازانی که در پیروزی مشارکت داشتند، ادامه می دهد.. تصویر "وحدت‌بخش" ملکه الیزابت دوم، که در طول سلطنت خود به‌عنوان یک امر اصولی در سیاست مداخله نکرد، مانعی در برابر حملات لندن نشد. ما به نوبه خود، تسلیت عمیق خود را به مردم بریتانیا برای ضایعه بزرگی که بر آنها وارد شده است ابراز می کنیم.

به گزارش سان، اولنا زلنسکا، بانوی اول اوکراین در مراسم تشییع روز دوشنبه در میان عزاداران حضور خواهد داشت.

 

 

ت ت
کدخبر: 110009 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها