نیکی هیلی: بایدن به توافق با ایران بازنگردد

نماینده پیشین آمریکا در سازمان ملل در دوره دونابد ترامپ از رئیس‌جمهور آمریکا خواست تا به توافق هسته‌ای با ایران بازنگردد.

بیشتر بخوانید:

به گزارش مُنیبان؛ نیکی هیلی، نماینده پیشین آمریکا در سازمان ملل در توییتی نوشت: پیمان صلح آبراهام گامی خارق‌العاده به سوی صلح در خاورمیانه است. دو سال از این پیمان گذشته و جهان برای آن‌ها جای بهتری شده است. بایدن باید بر موفقیت آن‌ها اتکا کند؛ نه این‌که به توافق فاجعه‌بار با ایران بازگردد که باعث تهدید شرکای‌مان در منطقه و کمتر شدن امنیت دنیا می‌شود.

آمریکا و ایران در هفته‌های اخیر در حال بررسی پاسخ‌های یکدیگر نسبت به متن پیشنهادی اتحادیه اروپا برای احیای توافق هسته‌ای بوده‌اند که به گفته مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، آخرین متن پیش‌نویس و آخرین پیشنهاد برای رسیدن به توافقی بر سر احیای توافق هسته‌ای است.

ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، در یک کنفرانس ایرانی در این باره گفت: ما در این زمینه برای اینکه کمک کنیم به پایان خوش این ماراتن و به اهداف مد نظر جمهوری اسلامی ایران مبتنی بر مصالح و منافع ملی دست یابیم و در عین حال روند را برای شکل‌گیری فضای سازنده در حوزه مناسبات بین‌المللی مهیا کرده و به تثبیت چارچوب‌های چندجانبه بین‌المللی و سیاسی به عنوان چارچوب مناسب برای حل و فصل بحران‌های پیچیده کمک کنیم، مسئولانه عمل کردیم. ایران دیدگاه‌های خود را به طرف اروپایی منتقل کرده و منتظریم دیدگاه و پاسخ طرف مقابل را بشنویم.

او اظهار کرد: پاسخ ایران سازنده، شفاف و قانونی بود و می‌تواند در صورت وجود اراده سیاسی متقابل زمینه‌ای را فراهم کند در زمان کوتاه جمع‌بندی مذاکرات انجام و توافق صورت گیرد.

کنعانی تاکید کرد: لغو تحریم‌ها و انتفاع اقتصادی ملت ایران از اهداف اساسی ماست و ایران در این خصوص تلاش می‌کند و این از اولویت‌های اساسی تیم مذاکره‌کننده ایران است.

 

 

ت ت
کدخبر: 109977 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها