آذربایجان پاسخ داد| ارمنستان تحریک کرد

وزارت دفاع جمهوری آذربایجان شامگاه سه‌شنبه ادعا کرد که نیروهای ارمنستانی توافق آتش بس را نقض کرده و مواضع نیروهای این کشور در شهر لاچین را هدف قرار داده‌اند.

بیشتر بخوانید:

به گزارش مُنیبان، وزارت دفاع جمهوری آذربایجان شامگاه سه‌شنبه ادعا کرد که نیروهای ارمنستانی توافق آتش بس را نقض کرده و مواضع نیروهای این کشور در شهر لاچین را هدف قرار داده‌اند.

بر اساس اعلام وزارت دفاع آذربایجان، نیروهای این کشور نیز مواضع نیروهای ارمنستانی را که از آنجا شلیک‌ها انجام شده بود، هدف قرار داده‌اند. 

رسانه‌ها، دیشب، از درگیری میان نیروهای جمهوری آذربایجان و ارمنستان خبر دادند.  وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان با صدور یک بیانیه اعلام کرد: «از اواخر شب ۱۲ سپتامبر (۲۱ شهریور) واحدهای نیروهای مسلح ارمنستان در مسیرهای داش‌کسن، کلبجر و لاچین در مرز دولتی آذربایجان و ارمنستان اقدامات تحریک‌آمیز گسترده‌ای انجام دادند».

اما در مقابل، «نیکول پاشینیان» نخست‌وزیر ارمنستان اعلام کرد که نظامیان جمهوری آذربایجان شب گذشته به مواضع ارمنستان حمله کرده‌اند. پاشینیان با بیان اینکه درگیری مرزی ادامه دارد، تصریح کرد که شدت درگیری‌ها کاهش یافته است.

نخست‌وزیر ارمنستان، امروز، در پارلمان این کشور حضور یافت و برای قانونگذاران ارمنستانی درباره درگیری‌های شدید با جمهوری آذربایجان توضیحاتی ارائه داد و گفت که ۴۹ سرباز ارمنستانی در جریان درگیری‌های شامگاه دوشنبه (دیشب) کشته شده‌اند.

به دنبال تحرکات نظامی جدید بین جمهوری آذربایجان و ارمنستان در روز سه شنبه، نخست وزیر ارمنستان اظهار داشت که از خاک ارمنستان به کسی کریدور داده نخواهد شد.

 «نیکول پاشینیان» نخست وزیر ارمنستان در پارلمان این کشور گفت: «آذربایجان بیانیه سه جانبه نوامبر ۲۰۲۰ را تحریف می‌کند و آنگاه از ایجاد کریدور از طریق خاک ارمنستان صحبت می‌کند.»/ فارس

ت ت
کدخبر: 109648 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها