ورود سازمان ملل به جنگ آذربایجان و ارمنستان

سخنگوی سازمان ملل متحد سه‌شنبه شب به وقت تهران از ارمنستان و جمهوری آذربایجان خواست تا هرچه زودتر به تنش‌ها خاتمه دهند.

بیشتر بخوانید:

به گزارش مُنیبان، سخنگوی سازمان ملل متحد سه‌شنبه شب به وقت تهران از ارمنستان و جمهوری آذربایجان خواست تا هرچه زودتر به تنش‌ها خاتمه دهند.

به گزارش خبرگزاری «نیوز آرمنیا»، «استفان دوجاریک» سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد گفت که «آنتونیو گوترش» دبیر کل سازمان ملل از ارمنستان و جمهوری آذربایجان خواسته برای تنش‌زدایی گام‌های فوری برداشته و حداکثر خویشتن‌داری را از خود نشان دهند.

دوجاریک گفت که دبیرکل سازمان ملل متحد به شدت نگران گزارش‌ها مبنی بر درگیری تازه در مرز ارمنستان و جمهوری آذربایجان است و از طرفین می‌خواهد که گام‌های فوری برای تنش‌زدایی، خویشتن‌داری و حل مسائل باقی‌مانده  را از طریق گفت‌وگو بردارند.

وی افزود که گوترش از  تمام تلاش‌های میانجی‌گری جاری در منطقه حمایت می‌کند و خواستار این است که باکو و ایروان توافقات قبلی را اجرا کنند.

 درگیری‌های شدید میان نظامیان ارمنستان و جمهوری آذربایجان اواخر دوشنبه شب صورت گرفت و ارمنستان از ادامه پیشروی‌های نظامیان جمهوری آذربایجان به سمت خاک خود خبر داد. به دنبال این تحرکات، رسانه‌های جمهوری آذربایجان  صبح سه شنبه  از توافق ایروان و باکو برای برقراری آتش بس  خبر دادند.

سخنگوی کرملین نیز از تماس تلفنی رئیس جمهور روسیه با نخست وزیر ارمنستان درباره تحولات تازه بین باکو و ایروان و تلاش‌ها برای تنش‌زدایی خبر داد. (جزئیات بیشتر)

منابع رسمی ارمنستان همچنین از تماس تلفنی «نیکول پاشینیان» نخست وزیر ارمنستان با رئیس‌جمهوری اسلامی ایران به دنبال تحولات نظامی شب گذشته میان ارتش جمهوری آذربایجان و ارمنستان خبر دادند.

خبرگزاری ارمنستان نوشت، پاشینیان روز سه شنبه با رئیس جمهور ایران تماس تلفنی داشت.

دفتر نخست وزیری ارمنستان نیز اعلام کرد که آیت الله رئیسی در این تماس تلفنی جنگ جدید در قفقاز جنوبی را «غیرقابل قبول» دانسته و گفت که ایران با دقت تحولات قفقاز را دنبال می‌کند.

ت ت
کدخبر: 109633 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها