روسیه شلیک کرد

رسانه‌‌ها روز دوشنبه از حمله موشکی روسیه از دریای سیاه به مواضع ارتش اوکراین خبر دادند.

بیشتر بخوانید:

به گزارش مُنیبان، رسانه‌‌ها روز دوشنبه از حمله موشکی روسیه از دریای سیاه به مواضع ارتش اوکراین خبر دادند.

وبگاه «نیوی ریکاگنیشن» روز دوشنبه در این باره نوشت که نیروی دریایی روسیه موشک‌های کروز «کالیبر» را از دریای سیاه به تاسیسات ارتش اوکراین شلیک کرده است.

نسخه‌های موشک پرتاب‌شده از کشتی، زیردریایی و هوا پرتاب و انواعی برای استفاده ضد کشتی، ضد زیردریایی و حمله زمینی وجود دارد. این موشک می‌تواند کلاهک جنگی تا وزن ۵۰۰ کیلوگرم حمل کند.

موشک کالیبر در انواع مختلف ضد کشتی، حمله به اهداف زیر دریایی و حمله به اهداف زمینی ساخته شده است. این موشک را می‌توان از کشتی با استفاده از سامانه پرتاب عمودی پرتاب کرد.

بر اساس برخی گزارش‌ها، این موشک‌ها می‌توانند به اهداف دریایی تا فاصله ۳۷۵ کیلومتری و به اهداف زمینی تا فاصله ۲۶۰۰ کیلومتری اصابت کنند.

وزارت دفاع روسیه اعلام کرده است که نیروهای هوافضا،  موشکی و توپخانه روسیه همچنان به حملات دقیق علیه یگان‌ها و ذخایر نیروهای مسلح اوکراین در منطقه «خارکیف» ادامه می‌دهندو طی حملات ۲۴ ساعت گذشته یک انبار مهمات ارتش اوکراین  با ۴۵۰۰۰ تُن مهمات  نزدیی شهرک «وزنسنسک» در منطقه «میکولایف» منهدم شد.

وزارت دفاع روسیه روز یکشنبه نیز  اعلام کرد که طی درگیری‌های چهارم تا هشتم سپتامبر (۱۳ تا ۱۷ شهریور ماه) بیش از چهار هزار نظامی عضو نیروهای مسلح اوکراین کشته و بیش از هشت هزار نفر هم زخمی شدند.

 در واکنش به پیروزها ی ارتش روسیه در نبرد با اوکراین، «ینس استولتنبرگ» دبیر کل ناتو  جمعه  گذشته گفت که حضور نیروهای این ائتلاف را به طور گسترده در مرزهای شرقی ناتو تقویت خواهد بخشید و صدها هزار نیروی ناتو در حالت آماده باش حداکثری قرار دارند.

وی در ادامه سخنانش گفت: «ناتو حجم زیادی از تسلیحات و مهمات را به اوکراین ارسال کرده و در تلاش هستیم که مانع از پیروزی روسیه شویم.»

استولتنبرگ افزود: «کشورهای عضو ناتو باید فعال‌تر در راستای تامین تسلیحات اوکراین از ذخایر خود و تولید تسلیحات جدید عمل کنند.»/ فارس

ت ت
کدخبر: 109404 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها