شکست یک بدعت در جهان اسلام؛ قطر متعجب شد

رئیس‌جمهور مصر روز سه‌شنبه هفته جاری در سفری رسمی به دوحه خواهد رفت و با امیر قطر دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد.

بیشتر بخوانید:

به گزارش مُنیبان، «عبدالفتاح السیسی» رئیس‌جمهور مصر روز سه‌شنبه هفته جاری در سفری رسمی به دوحه خواهد رفت و با امیر قطر دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد.

بر اساس این گزارش، سفر السیسی به قطر که برای اولین بار به عنوان رئیس جمهور مصر صورت می‎ گیرد، دو روز به طول خواهد انجامید.

وی در جریان این سفر قرار است با امیر قطر دیدار و در زمینه‌های مختلف اقتصادی و سرمایه گذاری و همچنین تقویت روابط دوجانبه گفت‌وگو کند.

سفر السیسی به دوحه در حالی انجام خواهد گرفت که مصر به همراه سه کشور عربستان، امارات و بحرین، قطر را از سال ۲۰۱۷ به مدت سه سال و نیم، تحت محاصره هوایی، دریایی و زمینی قرار داده بود.

عربستان سعودی، امارات، بحرین و مصر در آن زمان در اقدامی مشترک، روابط دیپلماتیک و تجاری خود با قطر را قطع کردند، اما پس از گذشت نزدیک به سه سال و نیم از قطع روابط، سران کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس در چهل و یکمین نشست خود که در اوایل ژانویه ۲۰۲۱ (اواسط دی ۱۳۹۹) به میزبانی عربستان در شهر العلا برگزار شد، «اعلامیه العلا» را در راستای پایان بحران مذکور به امضا رساندند.

روابط دو کشور مصر و قطر رفته رفته پس از نشست العلا در ریاض برای حل بحران شورای همکاری و پس از آن سفر چند ماه پیش امیر قطر به قاهره بهبود یافت. امیر قطر تیرماه گذشته به دعوت السیسی به قاهره رفت و پس از آن امیر قطر، السیسی را برای سفر به دوحه دعوت کرده بود./ ایسنا

ت ت
کدخبر: 109139 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها