برخورد جنجالی با مخالف ملکه انگلیس

پلیس اسکاتلند یک زن را پس از آنکه در زمان برگزاری مراسم اعلام چارلز سوم به عنوان پادشاه جدید انگلیس در شهر ادینبورگ یک علامت حاوی شعار ضد خاندان سلطنتی انگلیس را به نمایش گذاشت دستگیر کرده است.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، پرس اسوسیشن گزارش داد، پلیس اسکاتلند یک زن را پس از آنکه در زمان برگزاری مراسم اعلام چارلز سوم به عنوان پادشاه جدید انگلیس در شهر ادینبورگ یک علامت حاوی شعار ضد خاندان سلطنتی انگلیس را به نمایش گذاشت دستگیر کرده است.

به نوشته این خبرگزاری، پلیس اسکاتلند گفته است، این دستگیری در مقابل کلیسای «سنت جایلز»، جایی که قرار است فردا تابوت الیزابت دوم ملکه انگلیس در آنجا گذاشته شود، رخ داده است.

لحظاتی پیش از برگزاری مراسم ویژه اعلام پادشاهی چارلز سوم در بعد از ظهر امروز در این محل، یک تظاهرکننده مخالف خاندان سلطنتی انگلیس در آنجا حضور پیدا کرد.

به گزارش خبرگزاری پرس اسوسیشن، این معترض زن پلاکاردی به دست داشت که رویش نوشته شده بود: «امپریالیسم به درک برود، سلطنت را نابود کنید».

این خبرگزاری انگلیسی نوشت افسران پلیس اسکاتلند، کشور مدعی آزادی بیان و زیرمجموعه سلطنت بریتانیا، در پشت سر این زن ظاهر شده و او را با خود بردند و جمعیت حامیان سلطنت انگلیس در آنجا به تشویق این اقدام پلیس پرداختند.

یک مرد دیگر حاضر در میان این جمعیت صدای اعتراض خود را بلند کرده و فریاد زد: «بگذارید او برود، این حق آزادی بیان است.» اما دیگر حاضران در جمعیت بر سر او فریاد زده و گفتند: «احترام را نگه دار»!

یک سخنگوی نیروی پلیس صرفا گفت یک زن 22 ساله «در ارتباط با نقض آرامش» دستگیر شده است./ فارس

ت ت
کدخبر: 109069 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها