آخرین خبر از دونتسک| حملات اوکراین شدیدتر شده است

در حالی که ارتش روسیه عقب نشینی از برخی نقاط در شرق اوکراین را تایید کرده است، رئیس «جمهوری خلق دونتسک» توضیحاتی درباره وضعیت میدانی درگیری‌ها ارائه داد.

بیشتر بخوانید:

به گزارش مُنیبان، در حالی که ارتش روسیه عقب نشینی از برخی نقاط در شرق اوکراین را تایید کرده است، رئیس «جمهوری خلق دونتسک» توضیحاتی درباره وضعیت میدانی درگیری‌ها ارائه داد.

منابع رسانه‌ای روسیه خبر دادند، «دنیس پوشیلین» رئیس «جمهوری خلق دونتسک» اعلام کرد که درگیری‌ها در خط مقدم نبرد با اوکراین، شدید است اما نیروهای این منطقه اوضاع را تحت کنترل دارند.

پوشلین در مصاحبه با خبرگزاری روسی «تاس» اعلام کرد که به رغم برخی مشکلات، نیروهای «جمهوری خلق دونتسک» در حال پیشروی هستند.

به گفته او، وضعیت در دونتسک تغییر نکرده و نیروهای جمهوری خلق دونتسک همچنان کنترل فلرودگاه را در اختیار دارند.

بنا بر گفته این مقام نزدیک به دولت روسیه، گزارش‌های برخی رسانه‌های اوکراینی درباره کنترل فرودگاه دونتسک از سوی نیروهای وابسته به کی‌یف، نادرست است.

وی ادامه داد، نیروهای منطقه دونتسک توانستند یک مقر فرماندهی ارتش اوکراین را در «دوبرووولیه» و برخی تجهیزات نظامی اعطایی کشورهای عضو ناتو از قبیل لهستان را در نزدیکی «اوگلگورسک» از بین ببرند.

رئیس جمهوری خودخوانده دونتسک افزود، فرماندهان نظامی اوکراین افراد آموئزش ندیده را به نبرد می‌فرستند و به همین دلیل آنها دارند تلفات شدیدی می‌بینند.

در روزهای اخیر مقام‌های اوکراینی از پیشروی نیروهای ارتش این کشور در منطقه شرقی دونتسک و بازپس گیری مناطق از روسیه خبر دادند و روز گذشته ارتش روسیه عقب نشینی از برهی مناطق را تایید کرد.

ارتش روسیه تصریح کرد: «در راستای دستیابی به اهداف عملیات نظامی ویژه، تصمیمی برای بازتجمع نیروها در مناطق بالاکلیا و ایزیوم برای تقویت تلاش‌ها به سوی دونتسک اتخاذ شده است

وزارت دفاع روسیه افزود: «نیروهایی که در منطقه مستقر شده‌اند طی سه روز گذشته در مناطق جمهوری خلق دونتسک مستقر شده‌اند».

دولت روسیه اواخر بهمن ماه سال گذشته استقلال جمهوری‌های دونتسک و لوهانسک از اوکراین را به رسمیت شناخت و از تاریخ ۲۴ فوریه ۲۰۲۲ (۵ اسفند ۱۴۰۰) به درخواست آنها برای اعزام نیروهای نظامی، «عملیات ویژه نظامی در اوکراین» را آغاز کرد.

وزارت دفاع انگلیس روز شنبه (دیروز) اعلام کرد نیروهای اوکراینی توانسته‌اند پنجاه کیلومتر در خاک این کشور پیشروی کنند./ فارس

ت ت
کدخبر: 108924 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها