بیستمین محموله مهم آمریکا به اوکراین رسید

در بسته کمک‌های نظامی جدید آمریکا برای اوکراین که روز پنجشنبه با ارزش ۶۷۵ میلیون دلار اعلام شد، مهمات سامانه هیمارس هم به چشم می‌خورد. پنتاگون اعلام کرد که این بیستمین باری است که آمریکا از ماه اوت ۲۰۲۱، ذخیره انبارهای خود را برای کمک به این کشور اروپای شرقی کاهش می‌دهد.

بیشتر بخوانید:

به گزارش مُنیبان، در بسته کمک‌های نظامی جدید آمریکا برای اوکراین که روز پنجشنبه با ارزش ۶۷۵ میلیون دلار اعلام شد، مهمات سامانه هیمارس هم به چشم می‌خورد. پنتاگون اعلام کرد که این بیستمین باری است که آمریکا از ماه اوت ۲۰۲۱، ذخیره انبارهای خود را برای کمک به این کشور اروپای شرقی کاهش می‌دهد.

اولکسی رزنیکوف، معاون وزیر دفاع اوکراین پس از یک نشست در پایگاه رامشتاین آمریکا در آلمان گفت: در پایان دیدارمان یک بسته کمکی جدید با قیمت ۶۷۵ میلیون دلار اعلام شد. این بسته شامل مهمات حیاتی سامانه هیمارس می‌شود.

هیمارس می‌تواند سامانه‌های راکتی چندگانه هدایت‌شونده (GMLRS) را شلیک کند که برد آن تا ۸۰ کیلومتر می‌رسد. یک موشک تاکتیکی آرمی (ATACMS) با برد ۳۰۰ کیلومتر هم از هیمارس شلیک می‌شود. آمریکا به اوکراین موشک‌های GMLRS را داده، اما کی‌یف اصرار دارد که به ATACMS مجهز شود.

از آغاز حمله روسیه به اوکراین در ۲۴ فوریه، آمریکا حدود ۱۵.۲ میلیارد دلار بودجه نظامی در اختیار اوکراین قرار داده است./ ایسنا

ت ت
کدخبر: 108857 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها