واکنش تند آمریکا به قانون جنجالی کره شمالی

کاخ سفید روز جمعه پس از تصویب قانون اتمی شدن رسمی کره شمالی توسط رهبر این کشور اعلام کرد، آمریکا به دنبال ازسرگیری مذاکرات دیپلماتیک با کره شمالی است.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، کاخ سفید روز جمعه پس از تصویب قانون اتمی شدن رسمی کره شمالی توسط رهبر این کشور اعلام کرد، آمریکا به دنبال ازسرگیری مذاکرات دیپلماتیک با کره شمالی است.

به نوشته خبرگزاری آناتولی، «کارین ژان-پی‌یر»، سخنگوی کاخ سفید در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت، کره شمالی همچنان به پیش‌قدم شدن‌های مداوم ما پاسخ نداده است.

ژان-پی‌یر اظهار داشت: «ما به جستجوی دیپلماسی ادامه می‌دهیم و آماده‌ایم بدون پیش‌شرط نشست داشته باشیم».

او با اشاره به کره شمالی گفت: «آمریکا همچنان بر ادامه هماهنگی نزدیک با متحدان و شرکای ما برای رسیدگی به تهدیدات ایجاد شده از جانب جمهوری دموکراتیک خلق کره و پیشبرد هدف مشترک ما برای خلع سلاح کامل هسته‌ای شبه جزیره کره متمرکز است. در این تغییری ایجاد نشده است».

کره شمالی پیش از این اظهار نظرها اعلام کرده بود با تصویب یک قانون جدید، ارتشش را ملزم به دست زدن به حمله هسته‌ای پیشگیراننه در صورت تلاش یک کشور برای سرنگون کردن کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی کرده است.

این قانون کره شمالی را به عنون یک کشور مسلح به تسلیحات هسته‌ای اعلام و تاکید کرده، پیونگ یانگ هرگز از این تسلیحاتی که به گفته کیم جونگ اون برای مقابله با آمریکا ضروری هستند، دست نخواهد کشید./ فارس

ت ت
کدخبر: 108792 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها