داعش سربرید

پس از آنکه مقامات محلی موزامبیک اعلام کردند عناصر سازمان تروریستی داعش سر شش نفر را قطع کرده‌اند، شاخه سازمان تروریستی داعش در آفریقا حاره‌ای مسئولیت کشتن چهار مسیحی در موزامبیک از جمله یک راهبه ایتالیایی را برعهده گرفت.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، پس از آنکه مقامات محلی موزامبیک اعلام کردند عناصر سازمان تروریستی داعش سر شش نفر را قطع کرده‌اند، شاخه سازمان تروریستی داعش در آفریقا حاره‌ای مسئولیت کشتن چهار مسیحی در موزامبیک از جمله یک راهبه ایتالیایی را برعهده گرفت.

سازمان تروریستی داعش که از سال ۲۰۱۷ تاکنون در آفریقای حاره‌ای فعالیت دارد، در بیانیه‌ای اعلام کرد عناصر این سازمان یک کلیسا، چند ساختمان و اموالی را در منطقه «نامبولا» واقع در شمال موزامبیک به آتش کشیده‌اند. نامبولا منطقه‌ای گازخیز است. به‌رغم سرمایه‌گذاری‌های هنگفت شرکت فرانسوی «توتال» در این منطقه؛ اما مقامات محلی به علت شرایط امنیتی خطرناک آن در بهره‌برداری از منابع این منطقه با مشکل مواجه هستند.

بنابر گزارش امروز (جمعه) روزنامه «الشرق الاوسط» به نقل از منابع محلی موزامبیک، عناصر داعشی که اخیرا برای یک کامیون در نزدیکی روستای «مومو» در منطقه «کابو دلگادو» کمین کرده بودند، راننده کامیون و سه سرنشین دیگر آن را کشتند و چند تن دیگر را مجروح کردند.

در عین حال طبق گزارش‌ها، یک راهبه ایتالیایی نیز به ضرب گلوله هنگام حمله  به هیأت کاتولیکی در شمال شرق موزامبیک کشته شده است.

پس از انتشار این گزارش‌ها، دولت موزامبیک در بیانیه‌ای رسما تأیید کرد که عناصر سازمان تروریستی دست‌کم سر شش نفر را بریده‌اند و یک راهبه ایتالیایی را نیز کشته‌اند.

طبق گزارش‌ یک مقام محلی در نامبولا، عناصر داعشی با شلیک مستقیم گلوله به راهبه ایتالیایی او را کشته‌اند. این راهبه هشتادوسه سال داشته و در شهر «ناکالا» زندگی می‌کرده است.

سازمان تروریستی داعش که حملات خود را در استان کابو دلگادو واقع در شمال شرق موزامبیک متمرکز کرده است، تاکنون هزاران نفر از ساکنان محلی را کشته و پروژه‌های استخراج گاز طبیعی را با مشکل مواجه ساخته است.

«فیلیپ نیوسی» رئیس‌جمهور موزامبیک در اظهاراتی به اقدام اخیر عناص داعشی اشاره کرد و در این باره گفت که در ششم ماه سپتامبر جاری عناصر سازمان تروریستی داعش سر شش شهروند این کشور را بریده‌اند و در عین حال سه نفر دیگر را ربوده‌اند.

طبق گفته رئیس‌جمهور موزامبیک، عناصر داعشی ده‌ها خانه‌ها را در منطقه «ایراتی» و «میمبا» در نامبولا به آتش کشیده‌اند. نیروهای موزامبیک نیز توانسته‌اند تنها شش تروریست داعشی را دستگیر کنند./ فارس

ت ت
کدخبر: 108521 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها