خبر بد آلمان برای روسیه| تحریم‌ها پابرجاست

وزیر امور خارجه آلمان گفت، اتحادیه اروپا تحریم‌هایش علیه روسیه را به بهانه وضعیت پیش آمده در زمینه تامین گاز برنخواهد داشت.

بیشتر بخوانید:

به گزارش مُنیبان، «آنالنا بائربوک» وزیر امور خارجه آلمان گفت، اتحادیه اروپا تحریم‌هایش علیه روسیه را به بهانه وضعیت پیش آمده در زمینه تامین گاز برنخواهد داشت.

به نوشته خبرگزاری اسپوتنیک، بائربوک در سخنرانی در یک گردهمایی در محل وزارت خارجه آلمان ادعا کرد: «کرملین معتقد است که اکنون یک موضع با برتری بیشتر را به اشغال خود درآورده است. ما این را در باج‌گیری های هر چه علنی تر شاهدیم.»

بائربوک گفت که از نظرش متوقف شدن جریان گاز روسیه از طریق خط لوله نورد استریم یک باجگیری است که روسیه به آن برای برداشتن تحریمها علیه خود متوسل شده است.

وزیر خارجه آلمان مدعی شد: «حالا آنها با کلیت تحریم‌های ما با ادعای اینکه جلوی تامین گاز را می گیرد مخالفت می‌کنند. ما باید صراحتا بگوییم که تسلیم نمی شویم.»

از نظر بائربوک، روسیه امنیت انرژی آلمان را تهدید کرده و این تهدید تنها با رها شدن کامل از وابستگی به انرژی فسیلی از بین می رود.

مقامات اروپایی از جمله مقامات دولت آلمان با وجود حمایتهایی که اروپایی‌ها از اوکراین در جنگ با روسیه به عمل آورده و تحریمهایی که در راستای این حمایت علیه روسیه وضع کرده اند، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه را متهم به استفاده از موضوع صادرات انرژی برای ایجاد شکاف در اتحادیه اروپا کرده اند.

این در حالی است که اروپایی ها پیش از عملیات روسیه در فوریه ۲۰۲۲ در اوکراین، با خصومت نشان دادن علیه روسیه و نادیده گرفتن مطالبات و منافع امنیتی مسکو زمینه ساز بروز جنگ در اوکراین شده و در جریان این عملیات نیز حمایتهای همه جانبه ای را از اوکراین به عمل آورده اند./ فارس

ت ت
کدخبر: 108113 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها