پیروزی بزرگ برای اوکراین

در حالی که درگیری‌های نظامی بین روسیه و اوکراین ادامه دارد، «ولودیمیر زلنسکی» رئیس‌جمهور اوکراین از آزادسازی سه منطقه خبر داد.

بیشتر بخوانید:

به گزارش مُنیبان، در حالی که درگیری‌های نظامی بین روسیه و اوکراین ادامه دارد، «ولودیمیر زلنسکی» رئیس‌جمهور اوکراین از آزادسازی سه منطقه خبر داد.

رئیس‌جمهور اوکراین در نطق تلویزیونی شبانه درباره آخرین وضعیت درگیری‌های نظامی با روسیه به مردم کشورش توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، ولودیمیر زلنسکی در این نطق خطاب به مردم اوکراین اعلام کرد که ارتش این کشور توانسته دو نقطه در جنوب و یک نقطه در شرق را «آزادسازی کند».

رئیس‌جمهور اوکراین به طور دقیق اعلام نکرد که ارتش بر چه مناطقی مسلط شده و به زمان این موفقیت هم اشاره نکرد. زلنسکی به گفتن این جمله بسنده کرد که یکشنبه (دیروز) در نشست فرماندهان نظامی و اطلاعاتی «گزارش‌های خوبی» دریافت کرده است.

ولودیمیر زلنسکی در این نطق ویدئویی از ارتش اوکراین تشکر کرد. «کیریلو تیموشنکو» قائم مقام دفتر ریاست جمهوری اوکراین روز گذشته تصویری از سربازان که در حال برافراشتن پرچم اوکراین در یکی از روستاهای جنوب بود، منتشر کرد.

این مقام ارشد دفتر ولودیمیر زلنسکی در صفحه فیسبوک خود ضمن انتشار این عکس نوشت: «امروز، ویسوکوپیلیا منطقه خرسون اوکراین».

مقام‌های روسیه هنوز واکنشی به اظهارنظر زلنسکی و مسئولان دفتر او درباره تسلط بر برخی مناطق جنوب یو شرقی اوکراین نشان نداده‌اند.

درگیری‌های روسیه و اوکراین از تاریخ ۲۴ فوریه ۲۰۲۲ (۵ اسفند ماه ۱۴۰۰) آغاز شد و همچنان ادامه دارد. ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در این روز به ارتش فرمان آغاز «عملیات نظامی ویژه» در اوکراین را صادر کرد./ فارس

ت ت
کدخبر: 107559 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها