راه جلوگیری از فتنه جدید در عراق اعلام شد

کمیته هماهنگی شیعیان عراق موسوم به «الاطار التنسیقی» (چارچوب هماهنگی) شامگاه امروز سه‌شنبه در واکنش به سخنرانی سید مقتدی الصدر رهبر جریان صدر تأکید کرد که باید از فتنه جدید جلوگیری کرد.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، کمیته هماهنگی شیعیان عراق موسوم به «الاطار التنسیقی» (چارچوب هماهنگی) شامگاه امروز سه‌شنبه در واکنش به سخنرانی سید مقتدی الصدر رهبر جریان صدر تأکید کرد که باید از فتنه جدید جلوگیری کرد.

پایگاه خبری المعلومه، ضمن نقل این بیانیه، گزارش داد، در حالی که چارچوب نسبت به فتنه کوری که باعث کشته شدن چند نفر از شهروندان عراق شد، ابراز تأسف و اندوه می‌کند، از هر موضعگیری، اظهارنظر و اقدامی که باعث توقف این فتنه شد و از ریخته شدن خون مردم یک کشور جلوگیری کرد، تشکر می‌کند.

این کمیته با بیان اینکه، موضعگیریهای بررسی نشده، عامل ریخته شدن خون مردم عراق است، تصریح کرد: از نیروهای امنیتی و الحشد الشعبی به خاطر خویشتنداری و احساس مسئولیت، تشکر و قدردانی می‌کنیم.

چارچوب هماهنگی خاطر نشان کرد، برای جلوگیری از فتنه جدید و پایان بخشیدن به شرایط موجود، باید دولت خدمتگزار ملی و مصلح، تشکیل شده و با فساد، مبارزه گردد، اقتدار به دولت بازگردانده شود تا همه در امنیت و ثبات باشند.

این نهاد در پایان از پارلمان و نهادهای قانونگذار خواست که به وظایف خود در قبال شهروندان عمل کنند و کار خود را از سر بگیرند.

برخی مقامات و سیاسیون عراق امروز (سه‌شنبه) در پیام‌هایی جداگانه از موضع رهبر جریان صدر در عذرخواهی از ملت عراق و پایان‌دادن به درگیری‌های حامیانش حمایت و تشکر کردند.

«نیچروان بارزانی» رئیس منطقه کردستان عراق در بیانیه‌ای گفت: «ما از موضع سید مقتدی الصدر و درخواست او برای پایان دادن به تنش ها و خروج حامیانش از منطقه سبز استقبال کرده و از موضع ملی مسئولانه او حمایت می‌کنیم.

ت ت
کدخبر: 106450 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها