ورود ناوهای آمریکایی به این منطقه ممنوع شد

سفارت آمریکا در استرالیا روز سه شنبه اعلام کرد که دولت جزایر سلیمان به واشنگتن اعلام کرده است که از ورود کشتیهای آمریکایی به این جزایر جلوگیری خواهد کرد.

بیشتر بخوانید:

به گزارش مُنیبان، سفارت آمریکا در استرالیا روز سه شنبه اعلام کرد که دولت جزایر سلیمان به واشنگتن اعلام کرده است که از ورود کشتیهای آمریکایی به این جزایر جلوگیری خواهد کرد. 

براساس گزارش گلوب اند میل، جزایر سلیمان واقع در اقیانوس آرام از زمان امضای معاهده امنیتی با چین روابط پرتنشی با آمریکا و متحدانش داشته است. 

سفارت واشنگتن در کانبرا در بیانیه‌ای اعلام کرد، آمریکا در روز 29 اوت نامه‌ای رسمی از دولت جزایر سلیمان دریافت کرده است که در آن تعلیق پهلوگیری کلیه کشتیهای آمریکایی به اطلاع آنها رسیده است. 

با این حال یک سخنگوی «ماناس سوگاوار» نخست وزیر جزایر سلیمان تعلیق ورود کشتیهای آمریکایی را رد کرده و گفته نخست وزیر روز سه شنبه در این زمینه سخنرانی خواهد کرد. 

وی گفته، سوگاوار درباره ورود کشتی آمریکایی «مرسی» که روز دوشنبه وارد این جزایر شده است سخنرانی خواهد کرد. اما سفارت آمریکا می‌گوید که کشتی مرسی قبل از اعلام رسمی این تعلیق در جزایر سلیمان پهلو گرفته است. 

هفته گذشته نیز جزایر سلیمان درخواست ورود یک کشتی گارد ساحلی آمریکا را بی پاسخ گذاشت و از تحویل سوخت و تحویل منابع به این کشتی خودداری کرد. 

ت ت
کدخبر: 106322 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها