اصلاحات در شوای امنیت| روسیه حذف می‌شود؟

رئیس مجمع عمومی سازمان ملل در مصاحبه‌ای ضمن درخواست برای اصلاحات در حاکمیت سازمان ملل بیان کرد، شورای امنیت سازمان ملل باید بازتاب دهنده واقعیت ژئوپلتیکی حال حاضر نظم جهان باشد.

بیشتر بخوانید:

به گزارش مُنیبان، «عبدالله شهید» رئیس مجمع عمومی سازمان ملل در مصاحبه‌ای ضمن درخواست برای اصلاحات در حاکمیت سازمان ملل بیان کرد، شورای امنیت سازمان ملل باید بازتاب دهنده واقعیت ژئوپلتیکی حال حاضر نظم جهان باشد.

عبدالله شهید که وزیر امور خارجه مالدیو است و به هند سفر کرده در مصاحبه ای به پایگاه خبری «ای.ان.آی نیوز» گفت: «فرآیند مذاکرات بین دولتی بر سر اصلاحات در شورای امنیت ۱۴ است که ادامه پیدا کرده است. هر از گاهی من در طول این یک سال خواستار آن شدم که کشورهای عضو این فرآیند را تسریع کنند چون شورای امنیت سازمان ملل باید بازتاب دهنده ژئوپلتیک فعلی جهان باشد، این شورا دیگر نمی تواند متعلق به گذشته باشد چون در این صورت اعتبار خود این ارگان همچنان با شکست مواجه خواهد شد».

جاگدیپ دانکار، معاون رئیس جمهور هند نیز در جریان سفر این عبدالله شهید به کشورش، با تحسین از رهبری پویای عبدالله شهید بر این مجمع، عملکرد او در راستای احیای سازمان ملل را ستود و اضافه کرد سفر او به هند هر چه بیشتر باعث تقویت روابط چندجانبه با مالدیو می شود.

ت ت
کدخبر: 106267 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها