این کشور هم فعالیت‌های هسته‌ای خود را آغاز کرد

در سال ۲۰۱۷ سوئیس رای داد که انرژی هسته‌ای را با انرژی تجدیدپذیر جایگزین کند؛ اقدامی که از ساخت نیروگاه‌های هسته‌ای جدید در این کشور به دلیل مسائل امنیتی به خصوص پس از فاجعه ۲۰۱۱ فوکوشیما ژاپن جلوگیری کرد.

بیشتر بخوانید:

به گزارش مُنیبان، در سال ۲۰۱۷ سوئیس رای داد که انرژی هسته‌ای را با انرژی تجدیدپذیر جایگزین کند؛ اقدامی که از ساخت نیروگاه‌های هسته‌ای جدید در این کشور به دلیل مسائل امنیتی به خصوص پس از فاجعه ۲۰۱۱ فوکوشیما ژاپن جلوگیری کرد.

براساس گزارش رویترز، قانونگذاران از احزاب میانه و راست این کشور به همراه نمایندگانی از بخش اقتصادی گروهی را تحت عنوان "توقف قطعی برق" تشکیل داده‌اند تا روز سه‌شنبه درخواستی را پر کنند و براساس آن خواستار بازنگری سیاست انرژی این کشور شوند تا تامین کافی انرژی را تضمین و همچنین از انرژی هسته‌ای به عنوان بخش جدایی‌ناپذیر محافظت کنند.

روز سه‌شنبه، انتظار می‌رود که دولت سوئیس برنامه‌ای را جهت غلبه بر کمبود انرژی احتمالی که توسط جنگ روسیه – اوکراین ایجاد شده، رونمایی کند؛ برنامه‌ای که تمرکز اصلی آن بر کاهش داوطلبانه مصرف‌کنندگان خواهد بود.

مقامات سوئیسی از پیش اعلام کرده‌اند که برای اولین بار ممکن است درخصوص کمبود گاز و برق محدودیت‌هایی را بر مصرف انرژی در زمستان پیش رو اعمال کند. سوئیس برق بیشتری نسبت به مصرفش تولید می‌کند اما در زمستان این مسئله به واردات از کشورهای همسایه بستگی دارد.

خطر کمبود برق یکی از مهم‌ترین مشکلات سوئیس درنظر گرفته می‌شود. «ورنر لوگینبول» رئیس کمیسیون فدرال برق سوئیس (الکام) از شهروندان این کشور خواست به دلیل احتمال قطعی برق در زمستان، باید هیزم و شمع برای موارد ضروری ذخیره کنند.

ت ت
کدخبر: 106071 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها