تغییر بزرگ در ژاپن

نخست وزیر ژاپن قرار است روز چهارشنبه تغییرات در کابینه را اعلام کند و براساس این گزارش نوبو کیشی، وزیر دفاع به دلایل جسمانی و با توجه به وضعیت سلامت وی برکنار خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، فومیو کیشیدا، نخست وزیر ژاپن قرار است روز چهارشنبه تغییرات در کابینه را اعلام کند و براساس این گزارش نوبو کیشی، وزیر دفاع به دلایل جسمانی و با توجه به وضعیت سلامت وی برکنار خواهد شد.

تغییرات کابینه از سوی کیشیدا که در ابتدا برای اوایل سپتامبر برنامه‌ریزی شده بود و سپس به پس از برگزاری مراسم یادبو برای شینزو آبه، نخست وزیر پیشین که ماه گذشته به ضرب گلوله کشته شد، موکول شد بیشتر با هدف تقویت کادر رهبری کشور در پی ظهور مجدد کووید-19  و تشدید تنش‌ها بر سر تایوان، صورت می‌دهد.

به نوشته یومیوری، این تغییرات پس از آن صورت خواهد گرفت که دولت ائتلافی محافظه کار کیشیدا در انتخابات ژوییه که دو روز پس از مرگ آبه برگزار شد، اکثریت خود را در مجلس علیای پارلمان افزایش داد. کیشی، 63 ساله، برادر کوچکتر آبه متوفی، از سپتامبر 2020 به عنوان وزیر دفاع خدمت می کند.

یومیوری همچنین گزارش داد که یوشیماسا هایاشی، وزیر امور خارجه و هیروکازو ماتسونو، دبیر ارشد کابینه و همچنین تارو آسو، معاون حزب حاکم لیبرال دموکرات، و توشیمیتسو موتگی، دبیر کل، احتمالا در سمت های خود باقی خواهند ماند.

کدخبر: 101449 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها