هشدار تند اف.بی.آی به القاعده

مدیر اف.بی.آی گفت: جلوگیری از حملات تروریستی همچنان اولویت اصلی اف.بی.آی است با این حال، این گروه‌های ترویستی تهدیدی علیه آمریکا و کشورهای غربی به شمار می‌روند.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، از شبکه خبری راشاتودی، کریستوفر رای، مدیر اف.بی.آی در حالی این مساله را در جمع قانونگذاران و در جریان جلسه استماع کمیته قضایی سنا مطرح کرد که آمریکا تلاش می‌کند تا رهبری ارشد القاعده را تحقیر کند.

وی همچنین گفت: جلوگیری از حملات تروریستی همچنان اولویت اصلی اف.بی.آی است با این حال، این گروه‌های ترویستی تهدیدی علیه آمریکا و کشورهای غربی به شمار می‌روند.

مدیر اف.بی.آی افزود: القاعده همچنان به دنبال انجام حملات بزرگ و چشمگیر است. در طول یکسال گذشته، پروپاگاندای رهبران القاعده به گونه‌ای بوده که افراد را برای انجام حملاتی از سوی این گروه در داخل خاک ایالات متحده و سایر کشورهای غربی تحریک و تشویق کرده‌اند.

وی مدعی شد که به لطف "فشار مستمر" ارتش و مجریان قانون در ایالات متحده بر این گروه، القاعده "تحقیر" شده است و افزود: به همین دلیل، در کوتاه ‌مدت احتمالا این گروه به جای عملیات پیچیده‌تر در ایالات متحده یا اروپا، توجه خود را بر انجام حملات در مقیاس کوچک و آسانتر در مناطقی مانند شرق و غرب آفریقا متمرکز خواهد کرد.

کاخ سفید اخیرا اعلام کرد که ایمن الظواهری، رهبر القاعده در جریان حمله پهپادی سیا کشته شده و این گزارش به دستگیری چندین ساله او پایان داد.

الظواهری ۷۱ ساله که اصالتا مصری بود از زمان مرگ اسامه بن لادن در ابیت آباد پاکستان در ۲۰۱۱ رهبری این گروه تروریستی را برعهده داشت.

کدخبر: 101400 تاریخ انتشار
وبگردی
ارسال نظر

نظرسنجی

آیا سیدابراهیم رئیسی در یک سال ریاست جمهوری انتظارات شما را برآورده کرده است؟
پربیننده‌ترین