بیانیه تند ازبکستان علیه تایوان

وزارت امور خارجه ازبکستان ضمن صدور بیانیه ای اعلام کرد: ازبکستان از سیاست «چین واحد» و تمامیت ارضی این کشور حمایت می‌کند و امیدوار است که تنش ها بر سر اوضاع تایوان به طور سریع کاهش یابد.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، وزارت امور خارجه ازبکستان ضمن صدور بیانیه ای اعلام کرد: ازبکستان از سیاست «چین واحد» و تمامیت ارضی این کشور حمایت می‌کند و امیدوار است که تنش ها بر سر اوضاع تایوان به طور سریع کاهش یابد.

وزارت امور خارجه ازبکستان در بیانیه ای خود افزود: ازبکستان به طور مداوم از سیاست «چین واحد»، حق حاکمیت و تمامیت ارضی این کشور مطابق با هنجارها و اصول شناخته شده حقوق بین‌المللی حمایت می‌کند.

گفتنی است، «نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا روزهای دوم و سوم آگوست از جزیره تایوان که چین آن را قلمرو خود می داند، در چارچوب سفر به منطقه هند و اقیانوس آرام بازدید کرد.

وزارت امور خارجه چین نسبت به این سفر با اعتراض و انتقاد شدید پاسخ داد.

مقامات وزارت امور خارجه چین تاکید کردند: این اقدام نقض جدی اصل «چین واحد» و مفاد سه بیانیه مشترک چین و آمریکا، تضعیف جدی پایه سیاسی روابط چین و آمریکا، نقض فاحش حق حاکمیت و تمامیت ارضی چین است که به صلح و ثبات در منطقه تنگه تایوان آسیب می رساند، یک سیگنال کاملا اشتباه به نیروهای تجزیه طلب خواستار استقلال تایوان ارسال می کند.

وزارت امور خارجه چین در پایان عنوان کرد: آمریکا نباید در مسیر اشتباه و خطرناک زیاده روی کند.

ت ت
کدخبر: 101391 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها
  • سیاست دولت استفاده از ابزارهای مهمی همچون گازسوز کردن خودروهاست و برنامه ای برای افرایش قیمت بنزین برای امسال را ندارد.