پوتین و رئیس جمهور ترکیه با این خبر همه را غافل کردند

رسانه‌های ترکیه اعلام کردند که «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه قصد دارد در جریان مذاکرات سوچی با «ولادیمیر پوتین» همتای روس خود، درباره آمادگی نیروهای ترکیه برای انجام عملیات نظامی جدید در شمال سوریه گفت‌وگو کند.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، رسانه‌های ترکیه اعلام کردند که «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه قصد دارد در جریان مذاکرات سوچی با «ولادیمیر پوتین» همتای روس خود، درباره آمادگی نیروهای ترکیه برای انجام عملیات نظامی جدید در شمال سوریه گفت‌وگو کند.

طبق گزارش پایگاه خبری «روسیا الیوم»، رئیس‌جمهور ترکیه قرار است روز (جمعه) به شهر سوچی روسیه سفر کند و در آن‌جا با همتای روس خود دیدار کند؛ وی در این دیدار با پوتین درباره عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه گفت‌وگو خواهد کرد.

این پایگاه خبری به نقل از خبرگزاری «آناتولی» ترکیه اذعان کرد که دو طرف همچنین درباره وضعیت درگیری‌ها در اوکراین و اجرای توافقات صورت‌گرفته جهت رفع محدودیت‌ها در صادرات محصولات روسیه رایزنی خواهند داشت.

طبق گزارش‌های رسانه‌ای، سران آنکارا و مسکو همچنین در مورد افزایش تجارت بین دو کشور، توسعه همکاری‌ها از جمله در حوزه‌های انرژی، صنایع دفاعی و اجرای پروژه‌های راهبردی گفت‌وگو خواهند کرد.

خبرگزاری آناتولی روز گذشته در گزارش دیگری به نقل از «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کاخ کرملین اعلام کرد که نشست سوچی گفت‌وگوهایی را با محوریت مسائل سوریه، آخرین وضعیت اوکراین دنبال خواهد کرد.

سخنگوی کاخ کرملین خاطرنشان کرد که رهبران دو کشور همچنین درباره توافقنامه حمل‌ونقل غلات مانده در بنادر اوکراین و همچنین تحولات اخیر منطقه قره‌باغ آذربایجان به رایزنی خواهند پرداخت.

کدخبر: 101370 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها