ادعای جنجالی عربستان درباره ایران و اسرائیل

نماینده دائم عربستان سعودی در سازمان ملل متحد، عصر روز (چهارشنبه)، در جریان سخنرانی خود در سازمان ملل به اتهام‌‌پراکنی علیه ایران پرداخت.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، «عبدالعزیز الواصل» نماینده دائم عربستان سعودی در سازمان ملل متحد، عصر روز (چهارشنبه)، در جریان سخنرانی خود در سازمان ملل به اتهام‌‌پراکنی علیه ایران پرداخت.

بنا بر گزارش شبکه «الاخباریه»، نماینده ریاض در سازمان ملل گفت: «عربستان سعودی از تمام تلاش‌های بین‌المللی که هدف آن‌ها جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح اتمی است، حمایت می‌کند».

شبکه «العربیه» با پوشش بخش دیگری از این سخنرانی به نقل از عبدالعزیز واصل نوشت: «ما از توسعه پیمان عدم اشاعه سلاح‌های اتمی حمایت می‌کنیم. شفافیت در استفاده درست از انرژی هسته‌ای ضروری است».

نماینده عربستان سعودی در ادامه با اتهام‌زنی به ایران اضافه کرد: «عدم شفافیت ایران [در همکاری] با آژانس بین‌المللی منشور سازمان ملل را نقض می‌کند. عاری‌کردن خاورمیانه از سلاح هسته‌ای مسئولیتی جمعی است».

الواصل بار دیگر با تکرار اتهامات علیه ایران گفت: «اقدامات ایران خطر اشاعه [تسلیحات] هسته‌ای را افزایش می‌دهد. نپیوستن اسرائیل به پیمان [عدم اشاعه تسلیحات هسته‌ای] نیز خطر اشاعه هسته‌ای را بیشتر می‌کند. بایست با اشاعه سلاح هسته‌ای در خاورمیانه مقابله کرد. خطر اشاعه سلاح هسته‌ای خاورمیانه و جهان را تهدید می‌کند».

نماینده دائم عربستان سعودی در حالی این اتهامات را علیه ایران مطرح می‌کند که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بارها در گزارش‌های متوالی، صلح‌آمیز بودن برنامه هسته‌ای ایران را تأیید کرده است.

کدخبر: 101127 تاریخ انتشار
وبگردی
ارسال نظر

نظرسنجی

آیا سیدابراهیم رئیسی در یک سال ریاست جمهوری انتظارات شما را برآورده کرده است؟
پربیننده‌ترین