قتل الظواهری تایید شد

یک منبع دولتی افغانستانی به شبکه «الجزیره» گفت: کشته شدن «ایمن الظواهری» رهبر القاعده در یک حمله هوایی آمریکایی را تأیید می‌کنیم؛ این حمله به منزل او در مرکز کابل انجام شد.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، یک منبع دولتی افغانستانی به شبکه «الجزیره» گفت: کشته شدن «ایمن الظواهری» رهبر القاعده در یک حمله هوایی آمریکایی را تأیید می‌کنیم؛ این حمله به منزل او در مرکز کابل انجام شد.

«جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا بامداد دیروز (سه‌شنبه، ۲ آگوست)، به ارائه توضیحاتی درباره حمله پهپادی روز یکشنبه به هدفی در کابل، پایتخت افغانستان پرداخت.

وی طی نشست خبری در کاخ سفید گفت: «أیمن الظواهری، رهبر گروه تروریستی القاعده را در افغانستان کشتیم. الظواهری باعث کشته‌شدن بسیاری از آمریکایی‌ها در حملات مختلف شده بود».

اما بسیاری از شهروندان افغا‌ستان نسبت به خبر کشته شدن «ایمن الظواهری» سرکرده القاعده در کابل در اثر حمله پهپادی آمریکا ابراز تردید کردند و گفتند که نمی‌توانند باور کنند ایمن الظواهری در بین آنها در نقطه‌ای از «کابل» پنهان شده بود. (جزئیات بیشتر)

از سوی دیگر،جان کربی، سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید در مصاحبه با شبکه خبری سی‌ان‌ان گفت آمریکا «تأییدیه بصری» دارد که الظواهری کشته شده است.

جان کربی در ادامه گفت: «تأییدیه DNA نداریم و این نوع تأییدیه را به دست هم نخواهیم آورد. کاملاً صادقانه باید بگویم با استناد به منابع و روش‌های متعدد، به آن تأییدیه نیاز هم نداریم.»

کدخبر: 100985 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها