حماس دست به دامن مصر شد

منابع فلسطینی آگاه اعلام کردند، مصر به منظور جلوگیری از تشدید تنش در غزه در واکنش به بازداشت «بسام السعدی» (از سران ارشد جهاد اسلامی) در جنین ، تماس‌های گسترده‌ای با سران جهاد اسلامی برقرار کرده است.

بیشتر بخوانید:

منابع فلسطینی آگاه اعلام کردند، مصر به منظور جلوگیری از تشدید تنش در غزه در واکنش به بازداشت «بسام السعدی» (از سران ارشد جهاد اسلامی) در جنین ، تماس‌های گسترده‌ای با سران جهاد اسلامی برقرار کرده است.

بر اساس گزارش «رأی الیوم»، این منابع افزودند، تماس‌ها در بالاترین سطوح میان مقامات ارشد دستگاه اطلاعات مصر و جهاد اسلامی در جریان است و جهاد اسلامی در این تماس به بازداشت همراه با خشونت بسام السعدی به شدت اعتراض کرده است.

در ادامه این گزارش آمده، ارتش رژیم صهیونیستی دیروز (سه شنبه) بار دیگر برآوردی از وضعیت مرز غزه انجام داده و در پایان تصمیم به ابقای وضعیت آماده‌باش ، ایجاد موانع و بستن مسیرها در نوار غزه گرفته است.  

رژیم صهیونیستی از شهرک‌نشینان در شهرک‌های مجاور غزه خواسته همچنان بیدار باشند و از رفتن به مکان‌های باز خودداری کنند.

در همین ارتباط، کانال ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی دیشب اعلام کرد، هیأتی مصری به منظور پیگیری پرونده بازسازی غزه وارد این منطقه شد.

از سوی دیگر حماس هم دیشب از سفر یک هیأت از این جنبش به مصر به منظور دیدار با مقامات مصری خبر داد. «عبداللطیف القانوع» سخنگوی حماس گفت، این سفر در چارچوب تقویت روابط با قاهره و حل مسائل باقی مانده و کاهش رنج ملت فلسطین انجام شده است.

بامداد دیروز بود که نظامیان صهیونیست با حمله به اردوگاه جنین، یک فلسطینی را به شهادت رساندند و «بسام السعدی» یکی از فرماندهان ارشد جنبش مقاومت جهاد اسلامی را نیز بازداشت کردند.

جراحت و بازداشت شدن بسام السعدی در کرانه باختری، با واکنش شدید جهاد اسلامی همراه شد.

سخنگوی رسمی گردان‌های قدس (سرایا القدس) شاخه نظامی جهاد اسلامی بامداد سه‌شنبه در بیانیه‌ای رسمی اعلام کرد: «به اشغالگران درباره هرگونه آسیب رساندن به جان رهبر بزرگ، شیخ بسام السعدی هشدار می‌دهیم».

به نوشته خبرگزاری «شهاب»، سرایا القدس با اعلام بسیج عمومی نیروها و رزمندگانش در تمام اراضی فلسطین، گفت: «ما آماده‌ایم که اگر تجاوز متوقف نشود، با قدرت پاسخ دهیم».

پس از آن رسانه‌های رژیم صهیونیستی از آماده‌باش سامانه گنبد آهنین در جنوب فلسطین اشغالی در پی تنش به وجود آمده پس از بازداشت یکی از رهبران ارشد جنبش جهاد اسلامی فلسطین، خبر دادند.

مسئولان امنیتی رژیم صهیونیستی همچنین ساحل زکیم را بسته و تردد قطارها بین اشکلون و سدیروت را متوقف و گذرگاه ایرز را به روی کارگران فلسطینی بستند.

کدخبر: 100977 تاریخ انتشار
وبگردی
ارسال نظر

نظرسنجی

آیا سیدابراهیم رئیسی در یک سال ریاست جمهوری انتظارات شما را برآورده کرده است؟
پربیننده‌ترین