اظهارات عجیب وزیر امور خارجه روسیه درباره سفر پلوسی به تایوان

با شدت گرفتن تنش‌ها بر سر سفر تحریک آمیز رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به تایوان، وزیر خارجه روسیه این اقدام واشنگتن را محکوم کرد.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، با شدت گرفتن تنش‌ها بر سر سفر تحریک آمیز رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به تایوان، وزیر خارجه روسیه این اقدام واشنگتن را محکوم کرد.

شبکه تلویزیونی «راشا تودی» فیلمی از اظهارات روز چهارشنبه (امروز) سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه که برای انجام سفری رسمی به میانمار رفته است، منتشر کرد.

یکی از خبرنگاران حاضر در سفر وزیر خارجه روسیه از او درباره هدف آمریکا از سفر نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان این کشور به تایوان به رغم مخالفت‌های چین سوال کرد.

سرگئی لاوروف گفت: «من نمی‌دانم (هدف آمریکا از این سفر چیست؟) من واقعا در موقعیتی نیستم که درباره انگیزه آنها حرف بزنم البته این (سفر) خطی را که من درباره (مواضع آمریکا) در خصوص اوکراین به ان اشاره کردم، نشان می‌دهد».

وزیر خارجه روسیه افزود: «من هیچ تردیدی ندارم که این تمایل که ثابت کند آنها (آمریکایی‌ها درباره انجام دادن هر گونه اقدامی) مصون هستند و می‌توانند هر کاری که دوست دارند انجام دهند. من هیچ دلیلی دیگری غیر از این برای ایجاد چنین تنشی نمی‌بینم البته ما کاملا متوجه هستیم که این موضوع چه معنایی برای چین دارد».

واکنش این مقام ارشد مسکو به سفر نانسی پلوسی به تایوان در حالی انجام شده که وزارت خارجه روسیه در واکنش به سفر احتمالی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به تایوان گفته بود، ایالات متحده باعث بی‌ثباتی در جهان است.

نانسی پلوسی رئیس دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا روز گذشته به رغم هشدارهای شدید چین،  وارد این جزیره شد و مورد استقبال مقامات تایوانی قرار گرفت

کدخبر: 100968 تاریخ انتشار
وبگردی
ارسال نظر

نظرسنجی

آیا سیدابراهیم رئیسی در یک سال ریاست جمهوری انتظارات شما را برآورده کرده است؟
پربیننده‌ترین