جانشین الظواهری مشخص شد

روزنامه دیلی میل نوشت: "سیف العدل" مصری یک افسر سابق ارتش است که از اعضای موسس القاعده به شمار می‌رود و اواخر دهه ۸۰ میلادی به گروه تروریستی به نام "مکتب الخدمت" ملحق شد.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، روزنامه دیلی میل نوشت: "سیف العدل" مصری یک افسر سابق ارتش است که از اعضای موسس القاعده به شمار می‌رود و اواخر دهه ۸۰ میلادی به گروه تروریستی به نام "مکتب الخدمت" ملحق شد.

بعد از مدتی او با اسامه بن لادن و الظواهری آشنا شد و به زودی به گروه مجزایی به نام "جهاد اسلامی مصر" پیوست. مساله دیگری که از او می‌دانیم این است که سیف العدل حدود ۶۰ ساله یکی از جوانترین رهبران القاعده است و وقتی ۳۰ سال داشت شاهد عملیات "سرنگونی بلک هاوک" در موگادیشو، سومالی بود که در جریان آن عملیات، ۱۹ سرباز آمریکایی کشته شده و اجسادشان در خیابان‌ها به نمایش درآمد.

از زمان کشته شدن اسامه بن لادن در ۲۰۱۱، العدل به یکی از استراتژیست‌های مهم در داخل القاعده تبدیل شد.

"بیل روجیو" یکی از محققان در بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها می‌گوید که العدل احتمالا کاندیدای پست رهبری القاعده است.

نام واقعی العدل "محمد صلاح‌الدین زیدان" است.

حمزه، پسر اسامه بن لادن که قرار بود جانشین پدر شود در سال ۲۰۱۹ کشته شد و "ابو محمد المصری" هم که استراتژیست ارشد این گروه بود در سال ۲۰۲۰ ترور شد.

اطلاعات ایالات متحده می‌گوید: العدل در ارتباط با بمب گذاری ۷ اوت ۱۹۹۸ در سفارتخانه‌های ایالات متحده در دارالسلام، تانزانیا، و نایروبی، کنیا، تحت تعقیب است. در جریان این انفجارها در شرق آفریقا ۲۲۴ تن کشته شده که شامل ۱۲ آمریکایی می‌شوند.

همچنین بیش از ۴۵۰۰ تن هم زخمی شدند. جایزه ۱۰ میلیون دلاری نیز برای سر العدل تعیین شده است.

ت ت
کدخبر: 100893 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها