هشدار تند طالبان به آمریکا

وزیر تحصیلات عالی دولت موقت طالبان از ممنوعیت سفرهای مقامات آموزش از سوی آمریکا انتقاد کرد و گفت: این اقدام آثار منفی بسیاری بر بخش تحصیلی افغانستان خواهد گذاشت.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، «عبدالباقی حقانی» وزیر تحصیلات عالی دولت موقت طالبان از ممنوعیت سفرهای مقامات آموزش از سوی آمریکا انتقاد کرد و گفت: این اقدام آثار منفی بسیاری بر بخش تحصیلی افغانستان خواهد گذاشت.

حقانی گفت: «اگر جهان می‌خواهد افغانستان پیشرفت نماید تنها راه مؤثر برای آبادی افغانستان این است که به بخش تحصیلات عالی افغانستان کمک صورت بگیرد و نهادهای تحصیلی مورد پشتیبانی قرار بگیرند تا رشد کنند و افغانستان خودکفا شود.»

وی افزود: نهادهای آموزشی حق دارند بدور از ملاحضات سیاسی به تکنولوژی به روز دست یابند.

این در حالی است که مقامات طالبان همواره تاکید کردند که خارج کردن هزاران معلم، استاد، پزشک و تاجر تنها به این دلیل بوده که با فرار دادن مغزها توسعه افغانستان را با کندی مواجه کنند و در نبود نخبگان علمی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی، جامعه افغانستان با مشکلات و دشوارهایی مواجه شود.

این در شرایطی است که در حالی است که سازمان ملل  خرداد ماه، معافیت سفر 2 مقام ارشد طالبان از جمله وزیر تحصیلات تکمیلی و معاون وزارت آموزش و پرورش طالبان را به دلیل اعمال محدودیت بر آموزش زنان لغو کرد.

 سید احمد شیدخیل معاون وزارت آموزش و پرورش و  عبدالباقی حقانی وزارت تحصیلات عالی دولت موقت طالبان به دلیل اعمال محدودیت این گروه بر آموزش زنان از سوی سازمان ملل تحریم شدند.

کدخبر: 100636 تاریخ انتشار
وبگردی
ارسال نظر

نظرسنجی

آیا سیدابراهیم رئیسی در یک سال ریاست جمهوری انتظارات شما را برآورده کرده است؟
پربیننده‌ترین