فرمانده نیروهای مسلح یمن: امسال پیروز می‌شویم

مهدی المشاط رئیس شورای عالی سیاسی و فرمانده نیروهای مسلح یمن روز دوشنبه تأکید کرد که امسال برای یمن، سال پیروزی خواهد بود.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، مهدی المشاط  رئیس شورای عالی سیاسی و فرمانده نیروهای مسلح یمن روز دوشنبه تأکید کرد که امسال برای یمن، سال پیروزی خواهد بود.

شبکه خبری المسیره به نقل از المشاط گزارش داد، آمادگی بالا، آموزش، آگاهی و بصیرت نیروهای مسلح، از مسائل بسار مهم در جنگ و صلح است و نیروهای یمنی هم با انضباط مستمر، به مسئولیت خود در مقابله با ائتلاف متجاوز عمل کردند.

وی با بیان اینکه عملکرد عالی نهادهای امنیتی و نظامی یمن، تمامی محاسبات دشمن را به هم ریخت، تصریح کرد: به فضل خدا و آگاهی و ایستادگی ملت یمن، تمامی توطئه‌های دشمنان نقش بر آب شد.

این فرمانده یمنی با اشاره به اینکه نیروهای یمنی موفق به آزادی و استقلال مردم این کشور خواهند شد، خاطر نشان کرد، به فضل خدا و فرماندهی یمن و تلاش نیروهای این کشور، جهان با دیده تعجب و افتخار به مردم یمن نگاه می‌کند.

المشاط با تأکید بر اینکه دشمن احساس ناکامی می‌کند، گفت: ما نیز تلاش خواهیم کرد حق مردم خود را در آزادی، استقلال و حاکمیت کامل، پس بگیریم. با ایستادگی، ثابت کردیم که جمهوری یمن، باقی خواهد ماند و هیچ قدرتی در جهان نمی‌تواند آن را از نقشه محو کند.

وی با بیان اینکه یمن همه تلاش خود را برای توسعه توانمندی نیروهای مسلح خود به کار خواهد بست، تصریح کرد: تبلیغ، دروغ و سیاه‌نمایی، سلاح ائتلاف در این جنگ است. ما برای عملیات نظامی هم آمادگی داریم.

المشاط پیش از این هم تأکید کرد، مردم یمن فرصت دارند تا حکومت ملی‌گرا بنا کنند که به دور از قیمومیت باشد؛ زیرا دوران قیمومیت به پایان رسیده است و یمن، خون داده است تا به آزادی و استقلال دست پیدا کند.

وی با بیان اینکه مردم یمن با جنگ سرنوشت‌سازی روبرو هستند که نتیجه آن آزادی و استقلال کامل آن است، تصریح کرد، باید با ائتلاف متجاوز سعودی-اماراتی مقابله، و نهادهای حکومتی را حفظ کرد و یک حکومت مدرن بنیان گذاشت.

این مقام یمنی با اشاره به اینکه پارلمان این کشور باید عملکرد خوبی داشته باشد و به صورت جدی فعالیت کند، در پایان تأکید کرد، از آغاز سال هجری قمری آینده، تقویم یمن از میلادی به هجری تغییر خواهد کرد.

عربستان سعودی به همراه امارات و چند کشور عربی و با حمایت آمریکا و کشورهای غربی و رژیم صهیونیستی از فروردین ۱۳۹۴ جنگ همه جانبه‌ای علیه ملت یمن آغاز کردند، ولی هنوز نتوانسته‌اند اهداف خود را محقق کنند.

کدخبر: 100635 تاریخ انتشار
وبگردی
ارسال نظر

نظرسنجی

آیا سیدابراهیم رئیسی در یک سال ریاست جمهوری انتظارات شما را برآورده کرده است؟
پربیننده‌ترین