آمریکا عقب‌نشینی نکرد/ حضور پلوسی در نزدیکی مرزهای چین

رسانه‌های تایوان به نقل از منابعی که نامی از آنها یاد نکردند، خبر دادند که «نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا روز سه‌شنبه وارد تایپه خواهد شد و شب را در این شهر خواهد گذراند.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، رسانه‌های تایوان به نقل از منابعی که نامی از آنها یاد نکردند، خبر دادند که «نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا روز سه‌شنبه وارد تایپه خواهد شد و شب را در این شهر خواهد گذراند.

شبکه خبری العربیه نیز گزارش داد که پلوسی روز چهارشنبه با نمایندگان پارلمان تایوان دیدار خواهد داشت.

امروز (دوشنبه)  شبکه آمریکایی «سی‌ان‌ان» به نقل از یک مقام ارشد دولت تایوان و یک مقام آمریکایی گزارش داد، علیرغم هشدارهای مقامات دولت بایدن که نگران واکنش چین به سفر رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به تایوان هستند، انتظار می‌رود این سفر در چارچوب تور آسیایی وی انجام شود.

طبق این گزارش، در صورت حضور پلوسی در تایوان، این اولین توقف یک رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در ۲۵ سال گذشته در این جزیره است و در زمانی انجام می‌شود که روابط ایالات متحده و چین در سطح پایینی قرار دارد.

پیش‌تر هم علی‌رغم هشدارهای جدی و پی در پی پکن، یک رسانه تایوانی گزارش کرد که رئیس مجلس نمایندگان آمریکا فردا شب (سه‌شنبه) به وقت محلی وارد تایوان می‌شود.

وزارت خارجه چین در جدیدترین هشدار، امروز دوشنبه گفت: «سفر احتمالی پلوسی به تایوان نقض حاکمیت ما خواهد بود و بر روابط ما با واشنگتن تأثیر منفی خواهد گذاشت». خبرنگار شبکه «الجزیره» در نشست خبری سخنگوی وزارت خارجه چین به نقل از وی گزارش داد: «در صورت سفر پلوسی به تایوان، ارتش چین بیکار نخواهد ماند».

از سوی دیگر  به گزارش وبگاه خبری «ایژیا نیکی» پیش از سفر پیش‌بینی شده اما تایید نشده «نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به تایوان، ارتش ایالات متحده در حال نزدیک کردن ناوهای هواپیمابر و هواپیماهای بزرگ خود به این جزیره است.

ت ت
کدخبر: 100622 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها