هشدار تند کُردها به صدر

رئیس اقلیم کردستان عراق یکشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد: ما عمیقاً نگران اوضاع سیاسی و تحولات اخیر عراق هستیم و از طرف‌های سیاسی می‌خواهیم خویشتن داری خود را حفظ کرده و برای حل مشکلات وارد مذاکرات مستقیم شوند.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان از روزنامه القدس العربی، نیچروان بارزانی، رئیس اقلیم کردستان عراق یکشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد: ما عمیقاً نگران اوضاع سیاسی و تحولات اخیر عراق هستیم و از طرف‌های سیاسی می‌خواهیم خویشتن داری خود را حفظ کرده و برای حل مشکلات وارد مذاکرات مستقیم شوند.

وی افزود: اقلیم کردستان همواره بخشی از راه حل خواهد بود. برای همین از طرف‌های سیاسی در عراق می‌خواهیم به اربیل پایتخت دومشان بیایند و مذاکرات جامعی را برای رسیدن به توافق و تفاهم براساس منافع ملی کشور آغاز کنند. هیچ مشکلی وجود ندارد که نتوان آن را با مذاکره حل کرد.

به دنبال این اظهارات، چارچوب هماهنگی شیعیان عراق از طرح نیچروان بارزانی برای برگزاری مذاکرات در اربیل برای حل بحران سیاسی استقبال کرد.

احمد الاسدی از رهبران چارچوب هماهنگی شیعیان عراق گفت: پس از درخواست چارچوب هماهنگی شیعیان برای مذاکرات ملی و حل بحران کنونی و رسیدن به راهکارهای واقع بینانه براساس قانون اساسی و منفعت ملت عراق استقبال می‌کنیم.

بعد از اینکه چارچوب هماهنگی شیعیان عراق محمد شیاع السودانی را برای پست نخست وزیری نامزد کرد حامیان مقتدی صدر، رهبر جریان صدر عراق به ساختمان پارلمان عراق یورش بردند.

کدخبر: 100477 تاریخ انتشار
وبگردی
ارسال نظر

نظرسنجی

آیا سیدابراهیم رئیسی در یک سال ریاست جمهوری انتظارات شما را برآورده کرده است؟
پربیننده‌ترین