پیام جنجالی وزیر دفاع کره شمالی به چین

وزیر دفاع کره شمالی به وی فنگه، همتای چینی‌اش در حالی ارسال شد که پکن امروز (دوشنبه) نود و پنجمین سالروز تاسیس ارتش آزادی‌بخش خلق چین را جشن می‌گیرد.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان از خبرگزاری یونهاپ، پیام ری یونگ-گیل، وزیر دفاع کره شمالی به وی فنگه، همتای چینی‌اش در حالی ارسال شد که پکن امروز (دوشنبه) نود و پنجمین سالروز تاسیس ارتش آزادی‌بخش خلق چین را جشن می‌گیرد.

براساس گزارش خبرگزاری رسمی کره شمالی موسوم به KCNA، وزیر دفاع کره شمالی در این پیام به ارتش آزادی‌بخش خلق چین به خاطر تضمین حاکمیت، استقلال و تمامیت ارضی چین و تلاش برای ساخت ارتشی مدرن تحت رهبری حزب کمونیست چین با رهبری شی جینپینگ در مرکزیت آن تبریک گفت.  

در این گزارش آمده است: این پیام تاکید کرد که ارتش خلق کره عملیات‌های تاکتیکی و استراتژیکی را با ارتش آزادی‌بخش خلق چین انجام می‌دهد تا به طور مشترک صلح و ثبات در شبه‌جزیره کره و باقی جهان را تضمین کنند.

براساس این گزارش، در پیام وزیر دفاع کره شمالی همچنین تاکید شد که ارتش‌های این دو تا کشور شانه به شانه یکدیگر مبارزه کرده‌اند و هدف سوسیالیسم را تضمین می‌کنند.

کره شمالی اخیرا بر روابط قوی‌اش با پکن در بحبوحه بن‌بست طولانی مدت در مذاکرات اتمی میان واشنگتن و پیونگ‌یانگ و تشدید رقابت میان چین و آمریکا تاکید کرده است.

کدخبر: 100471 تاریخ انتشار
وبگردی
ارسال نظر

نظرسنجی

آیا سیدابراهیم رئیسی در یک سال ریاست جمهوری انتظارات شما را برآورده کرده است؟
پربیننده‌ترین