دست درازی روسیه در اقیانوس هند؟

روسیه قرار است نقاط پشتیبانی لجستیکی برای ناوگان نیروی دریایی در دریای سرخ و اقیانوس هند ایجاد کند. این در دکترین دریایی که در ۳۱ ژوئیه توسط ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه امضا شد، بیان شده است.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان از اسپوتنیک، روسیه قرار است نقاط پشتیبانی لجستیکی برای ناوگان نیروی دریایی در دریای سرخ و اقیانوس هند ایجاد کند. این در دکترین دریایی که در ۳۱ ژوئیه توسط ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه امضا شد، بیان شده است.

این نقاط پشتیبانی لجستیکی در این مناطق برای حفظ و پشتیبانی حضور نیروی دریایی روسیه در خلیج فارس ضروری است. همچنین استفاده از زیرساختهای دولت‌های این مناطق به نفع فعالیت‌های دریایی فدراسیون روسیه پیش بینی شده است.

علاوه بر این، نقاط پشتیبانی لجستیکی در خارج از کشور قرار است در منطقه آسیا و اقیانوسیه تشکیل شوند. این پایگاه‌ها برای اعزام نیروهای دریایی روسیه و همچنین برای نظارت بر امنیت در دریاها ضروری هستند.

در این دکترین توضیح داده می‌شود که فقدان تعداد کافی پایگاه در خارج از روسیه برای کشتی‌ها و نیروی دریایی یکی از خطرات اصلی برای فعالیت‌های دریایی است.

روز یکشنبه ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، احکامی را امضا کرد که دکترین دریایی و منشور کشتی‌های نیروی دریایی روسیه را تایید کرد.

مراسم امضا در ساختمان موزه دولتی تاریخ سنت پترزبورگ در قلعه پتروپاول قبل از شروع رژه اصلی نیروی دریایی برگزار شد.

ت ت
کدخبر: 100463 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
دیگر رسانه ها