جانشین پلوسی مشخص شد

روزنامه واشنگتن پست گزارش داد که تلاش‌های آدام شف در این راستا متمرکز بر "تقویت حمایتها از خود در پایگاه حامیان خانگی" در کالیفرنیا متمرکز شده است، اما او "درخواستهای صریحی برای کسب تأیید مطرح نکرده است." واشنگتن پست نوشت آدام شف به جایش "در حال سنجش علاقه اعضا بوده و به دنبال زمینه سازی برای اعلام این است که رسیدن به رهبری این حوزه انتخابیه هدف اصلی اوست."

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، روزنامه واشنگتن پست گزارش داد که تلاش‌های آدام شف در این راستا متمرکز بر "تقویت حمایتها از خود در پایگاه حامیان خانگی" در کالیفرنیا متمرکز شده است، اما او "درخواستهای صریحی برای کسب تأیید مطرح نکرده است." واشنگتن پست نوشت آدام شف به جایش "در حال سنجش علاقه اعضا بوده و به دنبال زمینه سازی برای اعلام این است که رسیدن به رهبری این حوزه انتخابیه هدف اصلی اوست."

این نشریه می‌افزاید که آدام شف به سراغ گروه‌های ترقی خواه و تحت رهبری اقلیت‌ها در کنگره (به منظور جلب حمایت آنها) رفته است، اما پاسخی "نصفه و نیمه" از بابت این تلاشش دریافت کرده است.

دیگر دموکرات‌هایی که چشم به جانشینی پلوسی در رهبری فراکسیون دموکراتهای مجلس نمایندگان آمریکا در صورت کناره گیری او از این سمت دارند عبارتند از استنی هویر، جیمز کلایبرن و حکیم جفریس.

آدام شف به عنوان یکی از منتقدان سرسخت دونالد ترامپ، نام خود را بر سر زبانها انداخت و فرآیند اولین استیضاح این رئیس جمهور سابق  آمریکا در کنگره به اتهام سوء استفاده از قدرت و مانع تراشی بر سر راه فعالیت کنگره را که برآمده از پرونده رسوایی او در ارتباط با اوکراین بود، رهبری کرد.

پلوسی ۸۲ ساله برای اولین بار بیش از یک دهه پیش به عنوان رئیس مجلس نمایندگان آمریکا انتخاب شد. او زمانی که جمهوری‌خواهان در سال ۲۰۱۲ اکثریت این مجلس را به دست آوردند این سمت را از دست داد اما پس از انتخابات میان‌دوره‌ای سال ۲۰۱۸ کنگره آمریکا دوباره به این نقش رهبری بازگشت. او تنها زنی بوده که ریاست مجلس نمایندگان آمریکا را در دست داشته است و این نقش به عنوان دومین مقام ارشد در کشور آمریکا بعد از مقام ریاست جمهوری مطرح است.

پلوسی در سال ۲۰۲۲ هم با وجود اینکه پنج هم حزبی دموکراتش به او رای ندادند، دوباره به عنوان رئیس مجلس نمایندگان انتخاب شد.

پلوسی به هنگام نامزد شدن از حزب دموکرات برای رهبری مجلس نمایندگان آمریکا در سال ۲۰۲۰، با استناد به توافقی در خصوص اعمال محدودیت بر نقش‌های رهبری و روسای کمیته‌ها در کنگره، به این اشاره کرد که این دفعه آخرین دوره او به عنوان رئیس مجلس نمایندگان است.

با این حال، در ژانویه اعلام کرد که برای پیروزی مجدد در انتخابات مجلس نمایندگان نامزد خواهد شد.

او در مورد داشتن هر گونه برنامه برای بازنشستگی از سمتش به شدت کم حرف بوده است. جاناتان مارتین و آلکس برنز، خبرنگاران سیاسی نیویورک تایمز می‌گویند که او حتی با شوهرش هم در این مورد حرف نمی‌زند.

مارتین و برنز در کتابی که مشترکا منتشر کرده‌اند، نوشته‌اند: "در بهار سال ۲۰۲۱، پل، همسر نانسی پلوسی، هنگام شام به گاوین نیوسام، فرماندار کالیفرنیا گفته بود که حتی او هم نمی‌داند که او چه مدت قرار است در سمت ریاست مجلس نمایندگان آمریکا باقی بماند.

کدخبر: 100189 تاریخ انتشار
وبگردی
ارسال نظر

نظرسنجی

آیا سیدابراهیم رئیسی در یک سال ریاست جمهوری انتظارات شما را برآورده کرده است؟
پربیننده‌ترین