شوک بزرگ به خردیاران مسکن/ قیمت‌ها در تهران سربه فلک کشید

معاونت مسکن و ساختمان اجاره هر مترمربع واحد مسکونی در تهران طی اردیبهشت امسال را حدود ۱۲۷ هزارتومان اعلام کرد که نسبت به سال ۹۰ بالغ بر ۸۸۰ درصد افزایش یافته است.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ معاونت مسکن و ساختمان اجاره هر مترمربع واحد مسکونی در تهران طی اردیبهشت امسال را حدود ۱۲۷ هزارتومان اعلام کرد که نسبت به سال ۹۰ بالغ بر ۸۸۰ درصد افزایش یافته است.

 بر اساس اطلاعات برگرفته از سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور، متوسط قیمت خرید و فروش یک مترمربع واحد مسکونی در شهر تهران طی ماه گذشته (اردیبهشت ۱۴۰۱) معادل ۳۶ میلیون و ۲۴۷ هزار تومان، سال گذشته معادل ۳۱ میلیون و ۲۹۶هزار تومان.

سال ۹۹ معادل ۲۴ میلیون و ۲۹ هزار تومان، سال ۹۸ معادل ۱۳ میلیون و ۳۳۰ هزار تومان، سال ۹۷ بالغ بر ۸ میلیون و ۲۴۱ هزار تومان، سال ۹۶ معادل ۴ میلیون و ۸۲۲هزار تومان، سال ۹۵ معادل ۴ میلیون و ۳۷۲ هزار تومان، سال ۹۴ معادل ۴ میلیون و ۱۴۱ هزار تومان، سال ۹۳ بالغ بر ۴ میلیون و ۱۷۶ هزار تومان، سال ۹۲ معادل ۳ میلیون و ۹۵۴هزار تومان، سال ۹۱ معادل ۲ میلیون و ۹۶۴ هزار تومان و سال ۹۰ معادل ۲ میلیون و ۴۱ هزار تومان بوده است.

همچنین متوسط قیمت خرید و فروش یک مترمربع واحد مسکونی در دهه ۸۰ نیز حاکی است که قیمت خرید یک مترمربع واحد مسکونی برگرفته از سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور برای سال ۸۹ معادل یک میلیون و ۷۳۵ هزار تومان.

کدخبر: 90954 تاریخ انتشار
وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین