ارز دستوری بازار طلا را آرام می‌کند یا متلاطم؟

رئیس اتحادیه طلا و جواهر مشهد گفت: اگر بانک مرکزی بازار را به دست بگیرد و بتواند قیمت دلار را کنترل کند، مشکلی در بازار طلا رخ نمی دهد اما در صورت عدم تناسب عرضه و تقاضای دلار با افزایش نرخ طلا مواجه خواهیم بود.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ باقر معبودی‌نژاد در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص امتناع طلافروشان از خرید و فروش طلا و سکه اظهار کرد: اگر چه طلافروشان در بازار طلا را می‌خرند اما از خرید طلا به قیمت مندرج در تابلو امتناع می‌کنند زیرا سودی به همراه نخواهد داشت. در گذشته نرخ طلا از تهران اعلام می‌شد و شهرستان‌ها تابع آن بودند. اوایل هفته گذشته به دلیل مشکلات موجود در مرکز و دستگیری متخلفان خرید و فروش طلا جو ناآرامی بر بازار طلا تهران حاکم شد و به تبع بازار مشهد کمی متشنج شده و خریدار کلی وجود ندارد اما اکنون بازار طلا و سکه در مشهد در وضعیت آرامی به سر برده و خرید و فروش انجام می‌شود.

وی ضمن بیان اینکه افزایش یا کاهش نرخ طلا به تناسب عرضه و تقاضا دلار توسط بانک مرکزی بستگی دارد، افزود: با عرضه متناسب دلار با تقاضا سیر نزولی نرخ طلا را پیش رو خواهیم داشت. متاسفانه بانک مرکزی نتوانسته به خوبی دلار را با توجه به میزان تقاضا عرضه کند.  

معبودی‌نژاد خاطرنشان کرد: هفته قبل به دلیل وجود مشکلاتی و دستگیری برخی متخلفان در عرصه خرید و فروش طلا جو ناآرامی بر بازار طلا حاکم شد، اما اکنون جو بازار طلا در مشهد آرام است.

انتهای پیام

کدخبر: 89472 تاریخ انتشار
وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین