کدخبر: 82677 تاریخ انتشار

تذکر نماینده تربت حیدریه در خصوص مشکل توزیع آرد در روستاها

نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس شورای اسلامی در رابطه با مشکلات روستائیان در خصوص توزیع آرد تذکر داد و گفت: توزیع آرد در روستاها با توجه به سرشماری جمعیت در سال ۱۳۹۵ انجام می شود در صورتی که طی این مدت جمعیت در روستاها تغییر یافته است.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، محسن زنگنه در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی خطاب به سازمان غله و سازمان آمار بیان کرد: متاسفانه یکی از مشکلاتی که این روزها مردم در حوزه انتخابیه با آن مواجه هستند بحث توزیع آرد که بر اساس آمایش سرزمین و سرشماری جمعیت در سال ۱۳۹۵ است که از آن زمان تا کنون جمعیت در روستاها تغییر یافته اما بر اساس همان نرخ سال ۹۵ آرد توزیع می شود و روستاها را با مشکل مواجه کرده است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات افزود: اگر سیاستی را در کشور اعمال می کنیم باید همه بخش های کشور با آن هماهنگ باشند. اگر به دنبال ثابت ماندن و افزایش جمعیت در روستاها هستیم، اما برخی سیاست ها در جهت کاهش جمعیت روستاهاست.

نماینده مردم تربت حیدریه در تذکر دیگری به سازمان آب منطقه شهرستان ها گفت: در حال حاضر با خشکسالی مواجه هستیم و باید از منابع زیرزمینی صیانت کنیم. اما وقتی در روستایی که کلا ۷۰ نفر جمعیت دارد و یک چاه کم عمق در آن وجود دارد و آن را به بهانه صیانت از آب های زیرزمینی مسدود می کنیم، آیا کسی فکر نمی کند که آن ۷۰ نفر روستایی باید چه باید کنند و این تصمیم گیریها روستاها دچار مشکل کرده و بسیاری از روستائیان به حاشیه شهرها هجوم می آورند؟

زنگنه خطاب به مسئولین بنیاد مسکن و سازمان منابع طبیعی گفت: اگر می خواهیم جمعیت افزایش یابد، این افزایش جمعیت نیازمند مسکن است، متاسفانه منابع طبیعی تمام زمین های اطراف روستا را به عنوان زمینهای ملی می گیرد و به نام خود می زند و وقتی روستیایی می خواهد مسکن بسازد به روستایی می گویند که حال برو مالکیت خود را در دادگاه ثابت کن در صورتی که زمینش را از او گرفته اند.

وی در پایان تاکید کرد: بنابراین از بنیاد مسکن، آّب منطقه ای، سازمان غله و جهاد کشاورزی می خواهم که در کنار یکدیگر سیاست واحدی را برای ثابت ماندن و افزایش جمعیت روستاها در پیش بگیرند.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین

نظرسنجی

عملکرد دولت رئیسی در هشت ماه گذشته را چگونه ارزیابی می کنید؟
  • یک قبیله وجود دارد که برای ازدواج دختران و پسران خود رسم بسیار عجیب و غیر قابل باوری دارند، رسمی که شنیدن آن احتمالا…