کدخبر: 82662 تاریخ انتشار

اگر یارانه دریافت نکردید این کار را انجام دهید

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری گلستان اقدامات لازم برای کسانی که یارانه به حساب آنها واریز نشده است را تشریح کرد.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ سید محمد دهنوی در گفت و گو با ایسنا با اشاره اجرای طرح اصلاح نظام پرداخت یارانه ها در سطح کشور و انتقال یارانه دولت از حلقه اول تامین و تولید به حلقه آخر یعنی مردم و مصرف کننده، اظهار کرد: دولت تلاش دارد تا یارانه به صورت هدفمند و واقعی به آن کسی برسد که مصرف کننده است و در این میان دست دلال و واسطه و سواستفاده کنندگان کوتاه شده و از قاچاق مواد بعضا استراتژیک کشور نیز جلوگیری شود.

وی با بیان اینکه سرپرست خانوارهایی که یارانه اخیر دولت به حساب آنها واریز نشده است نگران نباشند، افزود: در وهله نخست مردم کمی صبر کنند زیرا با توجه به حجم حدودا 70 میلیونی تراکنش های مالی و ارسال پیامک ها امکان دارد برای برخی از عزیران با تاخیر پیامک واریز ارسال شده و قابل مشاهده باشد.

سرپرست معاونت اقتصادی استانداری گلستان با تاکید بر اینکه اصلا جای نگرانی برای خانوارهای دیگری که قبل یارانه را دریافت می کرده اند اما یارانه جدید به حسابشان واریز نشده نیست، خاطرنشان کرد: تمامی موارد قابل بررسی و اصلاح است زیرا برخی از شماره های حساب با سرپرست خانوار همخوانی نداشته و یا به صورت اشتباه در سامانه درج شده و یا به هر دلیلی تراکنش مالی ناموفق بوده است که با پیگیری در روزهای آتی قابل اصلاح خواهد بود که نیازمند صبر و حوصله مردم است.

دهنوی با اشاره به اینکه مبلغ واریز شده به عنوان یارانه جدید به صورت مسدودی در درون حساب های هم استانی های عزیز قرار دارد، ادامه داد: تا زمان اعلام برای رفع مسدودی همه مشکلات ناشی از عدم تطابق شماره حساب و همچنین اعتراضات مربوط به عدم واریز بررسی خواهد شد و افراد با مراجعه به سامانه و ثبت اعتراض می توانند نسبت به رفع مشکل اقدام کنند.

وی پیرامون افرادی که در گذشته اصلا یارانه دریافت نکرده و یا در مراحل قبلی انصراف داده اند می توانند به سایت هدفمندی یارانه ها مراجعه و ثبت نام کنند، تصریح کرد: بعد از ثبت نام، این سامانه به افراد اعلام خواهد کرد که در چه دهکی قرار گرفته اند و به چه میزانی یارانه به آنها تعلق خواهد گرفت.

سرپرست معاونت اقتصادی استانداری گلستان از امکان مراجعه افرادی که تغییراتی در تعداد افراد تحت تکفل آنها به دلایلی از جمله تولد فرزند، ازدواج، طلاق و ... رخ داده به سایت هدفمندی یارانه ها برای اصلاح مشخصات خبر داد و گفت: سامانه امکان تغییرات مشخصات و اطلاعات را برای این افراد نیز فراهم کرده است.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین