کدخبر: 82389 تاریخ انتشار

توصیه جدی نماینده مجلس به دولت

نماینده مردم مینودشت در مجلس شورای اسلامی از رئیس جمهور خواست تا تمامی پیامدهای احتمالی حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی در بخش های دارو، آرد و نان، سوخت، صنعت، کشاورزی و مایحتاج اصلی مردم را دقیقا بررسی کنید و نگذارد بیش از این به مردم قشر ضعیف و متوسط فشار وارد شود.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، رضا آریان پور در جلسه علنی امروز (سه شنبه) مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی خطاب به رئیس جمهور بیان کرد: همانگونه که برخی گفته اند ارز ۴۲۰۰ تومانی نه تنها پوست موزی است که دولت قبل زیر پای شما انداخته است، بلکه مثل استخوانی است که در گلوی دولت سیزدهم و ملت ایران گیر کرده است و اگر بخواهید آن را درآورید و یا فرو ببرید، مجروح می کند، لذا بر سر دوراهی سختی قرار گرفته اید.

وی افزود که ظاهرا دولت شما تصمیم جدی گرفته است که دست به تغییر اقتصادی بزرگ اقتصادی بزند و ارز ۴۲۰۰ تومانی که ۷۰ درصد منافع آن نصیب رانتخواران، اختلاسگران، دلالان و مردم کشورهای همسایه شده و فقط ۳۰ درصد آن در سفره مردم عادی جامعه وارد شده است را حذف یا پرداخت آن را هدفمند نماید.

دبیر دوم کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در تذکر به دولت عنوان کرد: اگر در حین عمل جراحی بیمار بمیرد نمی توان آن را موفقیت آمیز دانست، لذا تمامی پیامدهای احتمالی حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی در بخش های دارو، آرد و نان، سوخت، صنعت، کشاورزی و مایحتاج اصلی مردم را دقیقا بررسی کنید، حواشی آن را کنترل کرده و هزینه هایی که به مردم تحمیل می شود را مدیریت کرده و جبران نمایید و هر لحظه به مردم و مجلس گزارش داده و نگذارید بیش از این به مردم قشر ضعیف و متوسط فشار وارد شود.

آریان پور خطاب به رئیس جمهور یادآور شد: شما اکنون رئیس قوه مجریه هستید و مهمترین شعار انتخاباتی شما فسادستیزی بوده است و قبل از آن نیز رئیس قوه قضائیه بوده اید.

انتهای پیام

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین

نظرسنجی

عملکرد دولت رئیسی در هشت ماه گذشته را چگونه ارزیابی می کنید؟