کدخبر: 80845 تاریخ انتشار

اختصاص سهام عدالت به جاماندگان آغاز شد/ چه کسانی دریافت خواهند کرد؟

فرآیند اختصاص سهام عدالت به جاماندگان آغاز شده است، اولویت اول واگذاری سهام عدالت حدود چهار تا پنج میلیون نفر هستند.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از آغاز فرآیند اختصاص سهام عدالت به جاماندگان خبر داد. این در حالی است که دیروزمدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی با تکذیب انتشار برخی اخبار مبنی بر آغاز ثبت‌نام مشمولان جدید سهام عدالت، از مشخص نشدن سازوکار‌های فرآیند‌های اجرایی این طرح خبر داد.

به نقل از تسنیم، محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس درباره «تکلیف قانونی جاماندگان سهام عدالت» گفت: گزارش‌هایی که ما داشتیم تعداد زیادی از افرادی که مستحق دریافت سهام عدالت بودند مثل افراد تحت پوشش کمیته امداد، بهزیستی، رزمندگان، ایثارگران، کارگران فصلی و خیلی از افرادی که جزو مجموعه‌هایی بودند از دریافت سهام عدالت محروم شده بودند.

وی گفت: کمیسیون اقتصادی در مجلس یازدهم این را در دستور کار قرار داد و پس از بررسی و جلسات مشترک با دولت ظرفیتی را ایجاد کرد برای این که بتواند این واگذاری انجام شود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: پیش‌بینی ما این است که فرایند واگذاری به شورای عالی بورس سپرده شود و از آنجا تصمیم‌گیری شود.

وی گفت: افراد مرحله اول اولویت اصلی ما هستند که حدود چهار تا پنج میلیون نفر هستند.

اولویت بعدی ما افرادی هستند که تحت پوشش نیستند، ولی بر اساس قانونی که قبلاً تنظیم شده و بر اساس اطلاعاتی که وضعیت دارایی، درآمد و شرایط زندگی شان را تعریف می‌کند که در همان کارگروه تخصصی که قانون تعریف کرده باید با روش علمی شناسایی شوند.وی گفت: تأکید و درخواستم از وزارت اقتصاد و سازمان خصوصی سازی این است که یک ساختار و سامانه مشخصی برای اطلاع رسانی تعریف کنید.

منبع: تجارت نیوز

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین