کدخبر: 60464 تاریخ انتشار

ناکامی جدیدی برای دلار رقم خورد!+ جزییات

در حالی که سرمایه گذاران در انتظار آمارهای اقتصادی ای هستند که می تواند ابهامات موجود در خصوص سیاست پولی آینده فدرال رزرو را بزداید و در شرایطی که تضعیف دلار و افت سوددهی اوراق خزانه داری آمریکا موجب تقویت بازار طلا شده، قیمت فلز زرد امروز شاهد افزایش بود.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۹ درصد افزایش به هزار و ۸۲۶ دلار و ۲ سنت رسید. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه فوریه هم با ۰.۲۵ درصد رشد به هزارو ۸۲۵ دلار و ۹۰ سنت رسید.

قیمت طلا از ابتدای هفته تاکنون حدود ۱.۴ درصد رشد داشته است.

روز پنجشنبه و یک روز پس از انتشار آمارهایی که نشان می داد قیمت های مصرف کننده در آمریکا طی ماه دسامبر بالاتر رفته، ارزش دلار در برابر سبد ارزهای معتبر جهانی کاهش داشت و به پایین ترین رقم دو ماه گذشته رسید. سوددهی اوراق قرضه ده سال دولت آمریکا هم از بالاترین رقم های ۲ سال اخیر که اوایل هفته به ثبت رسیده بود فاصله گرفته است.

طی روزهای گذشته مقام های بانک مرکزی آمریکا این سیگنال را به بازار ارسال کرده اند که فدرال رزرو خود را برای آغاز افزایش نرخ بهره در ماه مارس آماده می کند.

به گزارش تسنیم، در هنگام افزایش نرخ بهره بازار طلا به محلی جذاب برای سرمایه گذاران تبدیل می شود، اما هرگونه افزایش نرخ بهره در آمریکا با بالا بردن هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار فلز زرد می تواند بر جذابیت این بازار اثر بگذارد.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین