کدخبر: 60293 تاریخ انتشار

این خبر مهم بر قیمت دلار اثر گذاشت!/ ارز بازهم افت خواهد کرد؟

به گفته فعالان،‌ یکی از عوامل مهمی که زمینه ساز افت قیمت دلار شد،‌خوشبینی دوباره نسبت به مذاکرات هسته ای بود.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ اسکناس آمریکایی مرز ۲۸ هزار تومانی را از دست داد تا یک بار دیگر تعیین کف قیمت دلار اهمیت پیدا کند. بازار در روزهای اخیر نشان داده است که تمایل زیادی برای از دست دادن کانال ۲۷ هزار تومانی ندارد و تا زمان مشخص شدن نتایج مذاکرات هسته ای ترجیح می دهد که حداقل خود را بالای محدوده ۲۷ هزار و ۲۰۰ تومانی نگه دارد.

دیروز اسکناس آمریکایی تا محدوده ۲۷ هزار و ۸۰۰ تومان پایین رفت و در صورتی که زیر این محدوده تثبیت شود، احتمال افت قیمت تا محدوده ۲۷ هزار و ۲۰۰ تومان وجود خواهد داشت. در صورتی که دلار در روز جاری بتواند به بالای خط ۲۸ هزار تومان بازگردد، انتظارات نزولی تا حد زیای تضعیف خواهند شد.

به گفته فعالان،‌ یکی از عوامل مهمی که زمینه ساز افت قیمت دلار شد،‌خوشبینی دوباره نسبت به مذاکرات هسته ای بود. دیروز برخی منابع داخلی از پیشرفت مذاکرات سخن می گفتند و عنوان می کردند که اکنون حتی ممکن است توافق موقتی صورت بگیرد که زمینه ساز آزادسازی بخشی از دارایی های بلوکه شده ایران شود. در مقابل، عده ای از معامله گران سعی می کردند که خبر ضرب‌الاجل‌ مذاکراتی آمریکا برای مذاکرات هسته ای را برجسته کنند.

پایگاه خبری آکسیوس به نقل از منابعی مدعی شده دولت آمریکا تا آخر ژانویه یا اوایل فوریه درباره مذاکرات رفع تحریم‌ها در وین تصمیم می‌گیرد. این خبر دیشب تاثیر افزایشی در بازار نداشت ولی موجب شد که روند کاهشی در بازار پشت خطی محدود شود.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین