کدخبر: 43215 تاریخ انتشار

بلای بزرگ بر سر بیت کوین آمد/ چین عامل اصلی است

بر اساس سند منتشر شده توسط کمیسیون توسعه و اصلاحات ملی چین، این کشور استخراج ارزهای رمزنگاری شده را به پیش نویس لیست صنایعی که سرمایه گذاری در آنها محدود یا ممنوع می‌باشد، اضافه کرده است.

بیشتر بخوانید:

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از رویترز، "فهرست منفی" چین جزئیات بخش ها و صنایعی را نشان می دهد که برای سرمایه گذاران چینی و خارجی ممنوع است.

نهادهای نظارتی در چین امسال تجارت و استخراج ارزهای رمزنگاری شده را ممنوع کردند. بانک مرکزی این کشور هم ماه گذشته متعهد شد فعالیت های "غیرقانونی" ارزهای رمزنگاری شده را پاکسازی کند. این محدودیت ها باعث شد تا مبادلات ارزهای رمزپایه برای کاربران چینی با مشکل مواجه شود.

با این حال، کمیسیون ملی توسعه و اصلاحات چین اعلام کرد که پیش نویس لیست صنایع ۲۰۲۱ که سرمایه گذاری در آنها محدود یا ممنوع است، از ۱۱۳ مورد در سال ۲۰۲۰ به ۱۱۷ مورد افزایش یافته است.

بر اساس این گزارش، چین همچنین کنترل گفتمان عمومی در جامعه را تشدید کرده و کسب و کارهای اینترنتی و خبری را به دلیل آلوده کردن فضای فکری جامعه محدود کرده و از شرکت های تلفن همراه خواسته است تا انتشار شایعات و مطالبی که ارزش های اصلی سوسیالیسم را نقض می کند، حذف کنند.

کمیسیون ملی توسعه و اصلاحات چین همچنین اعلام کرد که سرمایه گذاری «غیر دولتی» در فعالیت های مختلف رسانه ای از جمله پخش مستقیم اخبار، جمع آوری، ویرایش و پخش اخبار را متوقف می کند.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین