کدخبر: 42961 تاریخ انتشار

قیمت جدید سایپا شاهین دنده ای در بازار مشخص شد

تحویل شاهین دنده ای تیپ G با سند آزاد به نمایندگی های سایپا آغاز شده است و حال این سدان ملی محدوده قیمتی دقیق تری را در بازار آزاد تجربه می کند.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان به نقل از  اسب بخار، سایپا شاهین دنده ای از اواخر سال ۱۳۹۹ وارد جاده ای کشور شد. در آن موقع برخی دارندگان این سدان جدید قیمتی فراتر از ۵۰۰ میلیون تومان را برای خودروی خود اعلام می کردند؛ خودروهایی که سندشان در رهن خودروساز بود و از نظر قانونی امکان خرید و فروش آن ها وجود نداشت. اما با گذشت زمان و تشدید رکود در بازار خودرو، شاهد بودیم که برخی دلالان و نمایشگاه داران قیمتی کمتر از ۴۰۰ میلیون تومان را برای شاهین تیپ G اعلام می کردند و بیشتر به صورت قولنامه ای این محصول جدید سایپا را به فروش می رساندند.

اما این روزها می بینیم که شاهین دنده ای تیپ G با سند آزاد نیز در بازار حضور دارد و به عبارت ساده تر، خریداران می توانند این خودرو را به صورت قانونی از بازار آزاد تهیه کنند. پیگیری های خبرنگار اسب بخار نشان می دهد که سایپا نیز در ازای کمیسیون فروش نمایندگی هایش، امکان تحویل شاهین با سند آزاد را برای آن فراهم کرده است. در حال حاضر برخی از نمایندگی های سایپا از این طرح استقبال کرده اند و این خودرو را با بهای مصوب شرکتی و با امکان فروش در بازار، تحویل گرفته اند.

پیگیری های خبرنگار اسب بخار از نمایندگی های سایپا در شهر تهران نشان می دهد که شاهین دنده ای تیپ G با رنگ سفید و سند آزاد قیمتی حدوده ۳۳۵ تا ۳۴۵ میلیون تومان را در نمایندگی ها دارد. همچنین رنگ های مشکی، خاکستری و نقره ای نیز تا سقف ۲۵ میلیون تومان گرانتر از نسخه های سفید رنگ برای فروش گذاشته شده اند. البته که این اعداد، قیمت های اعلامی از سوی نمایندگی های سایپا است و به گفته یکی از این نمایندگی ها در شرق تهران، تخفیف جزئی برای عقد قرارداد نیز در نظر گرفته می شود.

همچنین به صورت میانگین، شاهین های دارای نمایشگر اندروید به خاطر داشتن برخی قابلیت ها حدود ۵ میلیون تومان گرانتر از نسخه های دارای نمایشگر سراتویی برای فروش گذاشته شده اند.

با توجه به گزارش های منتشر شده در سامانه کدال، گروه خودروسازی سایپا تا به امروز بیش از ۱۱ هزار و ۴۰۰ دستگاه شاهین تولید کرده است.

  • قیمت سایپا شاهین دنده ای در بازار آزاد

  • قیمت سایپا شاهین دنده ای در بازار آزاد

سایپا شاهین تیپ G به پیشرانه ۱٫۵ لیتری توربو شارژر مجهز است که چیدمان ۴ سیلندر خطی و ۸ سوپاپ را دارد. این پیشرانه که توسط مگاموتور ساخته می شود، ۱۱۰ اسب بخار را با گشتاور ۱۷۸ نیوتن متر تولید می کند و جعبه دنده ۵ سرعته دستی ۵F18 نیز با ساختار کابلی توان پیشرانه را به چرخ های جلوی شاهین می رساند. محصول جدید سایپا که از اواخر سال ۱۳۹۹ وارد جاده های کشور شده است، در تیپ G به امکاناتی مانند سانروف، فرمان کمکی برقی، ترمزهای جلو و عقب دیسکی، ترمز ABS، EBD و BA، تهویه اتوماتیک، تریم داخلی چرم مصنوعی، نمایشگر لمسی ۷ اینچی، دوربین و سنسور پارک عقب، آینه های تاشو برقی، استارت دکمه ای، رینگ آلومینیومی، چراغ روشنایی روز، سنسور نور، سنسور باد لاستیک، رهیاب ماهواره ای، نمایشگر وضعیت جعبه دنده، سامانه مدیریت یکپارچه خودرو، کنسول میانی ردیف جلو، دو کیسه هوا و… مجهز است.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین