کدخبر: 38351 تاریخ انتشار

طلا با احتیاط سعود کرد!

قیمت طلا در معاملات روز گذشته ایالات متحده افزایش ملایمی به ثبت رساند و این افزایش قیمت در حالی به ثبت رسیده که معامله‌گران بازارهای سهام پس از روند یک هفته‌ای نزولی در هفته معاملاتی گذشته، در معاملات خود احتیاط بیشتری به خرج می‌دهند.

بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ از اقتصاد آنلاین؛ افزایش اخیر شاخص دلار آمریکا باعث شده تا روند صعودی در بازار فلزات گرانبها محدود باشد. بر این اساس روز گذشته طلای آتی اکتبر با ۳.۲۰ دلار افزایش به قیمت ۱۷۹۳.۱۰ دلار در هر اونس و نقره آتی دسامبر در بازار کومکس نیویورک با ۰.۱۰ دلار کاهش به قیمت ۲۳.۸۰ دلار در هر اونس معامله شد.

توجه معامله‌گران در روزهای ابتدای هفته معاملاتی بر روی گزارش شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده در ماه آگوست است که قرار است صبح سه‌شنبه به وقت آمریکا منتشر شود. پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که پس از افزایش ۰.۵ درصدی ماه جولای، شاخص قیمت مصرف کننده ۰.۴ درصد افزایش یابد. بر اساس برآورد سالانه، شاخص تولید ناخالص داخلی در ماه آگوست به ۵.۴ درصد رسیده که مشابه ماه جولای است. سرویس خبری بلومبرگ در خبری که صبح روز گذشته منتشر شد اعلام کرد: در زمینه مواد اولیه، فشارهای قیمتی افزایش یافته و بر همین اساس قیمت آلومینیوم به بالاترین سطح ۱۳ سال گذشته خود رسیده است. همچنین قیمت نفت به بالای ۷۰ دلار در هر بشکه بازگشت. تولیدکنندگان معتقدند به دنبال افزایش قیمت‌های هزینه‌های مواد اولیه، تنگناهای حمل و نقل و افزایش هزینه‌های کارگران، به زودی شاهد افزایش هزینه مصرف کنندگان خواهیم بود.

در بازارهای کلیدی خارجی، شاخص دلار آمریکا در معاملات روز دوشنبه بار دیگر افزایش یافت. قیمت‌های آتی نفت خام نیمکس با ادامه روند افزایشی از مرز ۷۰ دلار عبور کرد و به ۷۰.۵۰ دلار در هر بشکه رسید. در عین حال بازده اوراق قرضه ده ساله خزانه‌داری ایالات متحده در محدوده ۱.۳ درصدی معامله شد.

وبگردی
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
  • دولت سوریه اقدامات «خصمانه» ترکیه و نقض تمامیت ارضی خود توسط نیروهای ترک را محکوم کرده و حق مقابله با این اقدامات را…